En
تاریخ : يکشنبه 9 ارديبهشت 1397
کد 3419

دکتر کواکبیان در جمع اعضای شوراهای اسلامشهر:

جایگاه واقعی شوراهای اسلامی در کشور تحقق نیافته است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر صبح امروز در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان اسلامشهر گفت: جایگاه واقعی شوراهای اسلامی آنگونه که مد نظر قانون اساسی و بزرگان کشور بوده تحقق نیافته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر دکتر مصطفی کواکبیان در سخنانی در این همایش که با حضور امیراله حقیقی فرماندار اسلامشهر و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد، ضمن تبریک 9 اردیبهشت ماه و روز ملی شوراها و اعیاد شعبانیه بویژه نیمه شعبان و سالروز میلاد حضرت صاحب الزمان(عج) اظهار داشت: با وجود گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی شوراهای اسلامی شهر و روستا به جایگاهی که برای این نهاد در نظر گرفته شده، نرسیده است.
وی با بیان اینکه خلاء هایی همچنان در قانون شوراها وجود دارد گفت: شورایعالی استانها می تواند در این زمینه ورود کرده و طرحی را در جهت رفع خلاءهایی که در قانون شوراها وجود دارد، با کار کارشناسی و جمع بندی نظرات شوراها به مجلس ارائه دهد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در ادامه با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته دنیا مدیریت مجموعه هایی همچون پلیس، آموزش و پرورش و بیمارستانها و... نیز بر عهده شوراهای محلی است افزود: مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد تا با ورود وزارت کشور و شورای عالی استانها زمینه را برای رساندن شوراهای اسلامی شهر و روستا به جایگاه واقعی آن کمک کند.
وی همچنین با اشاره به اینکه دوره مسئولیت ها زود گذر است و هر کسی که مسئولیتی را می پذیرد باید با پرهیز از غرور بدنبال خدمت به مردم و مدارا با مردم باشد اظهار داشت: اصل مهم در تصمیمات شوراها باید تعهد به مردم باشد.
کواکبیان توجه به پاکدستی را از دیگر اصول مهم کارگزاران در نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: عملکرد همه ما به پای نظام اسلامی نوشته می شود و باید دقت کافی داشته باشیم تا خطایی مرتکب نشویم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه به تلاش و اهتمام اعضای مجمع نمایندگان تهران برای رفع مشکلات مناطق مختلف شهری و شهرستان های استان تهران از جمله اسلامشهر گفت: تابحال جلساتی با حضور نمایندگان مجلس، اعضای شورا، شهرداران مناطق در 14 منطقه شهر تهران در مساجد و با حضور شهروندان جهت احصاء مشکلات مردم برگزار شده است.
 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر ادامه داد: بزودی جلسه ای مشترک با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان شهرستان از جمله شهردار و اعضای شورای شهر در جهت بررسی مشکلات اسلامشهر برگزار خواهد شد.
وی افزود: همچنین جلسه دیگری با حضور نمایندگان و مسئولان اسلامشهر در یکی از مساجد شهرستان برگزار می شود تا شهروندان نیز مسائل و مشکلاتشان را مطرح کنند در ادامه نیز این مسائل و مشکلات از سوی نمایندگان مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 9 ارديبهشت 1397
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 87
captcha refresh