En
تاریخ : يکشنبه 31 تير 1397
کد 3510

با حضور فرماندار شهرستان صورت گرفت:

برگزاری آئین افتتاح 6 پروژه اشتغال زایی و مراکز مشاوره بهزیستی اسلامشهر

آئین افتتاح 6 پروژه اشتغال زایی و مراکز مشاوره بهزیستی اسلامشهر با حضور امیراله حقیقی فرماندار شهرستان، بیات نژاد مدیر کل بهزیستی استان تهران و جمعی از مسئولان اسلامشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر امیراله حقیقی در سخنانی در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت و هفته بهزیستی و تامین اجتماعی به رییس، کارکنان و افراد تحت پوشش بهزیستی اسلامشهر گفت: کار کردن در بهزیستی سختی های بسیاری دارد و افرادی که در بخش دولتی و یا خصوصی تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کنند به نوعی ایثار می کنند و بصورت دلی به معلولان و افراد نیازمند خدمات ارائه می کنند.
وی با بیان اینکه حوزه کاری سازمان بهزیستی بسیار وسیع است و ماموریت های پرشماری از جمله ارائه خدمات به معلولان، کودکان کار، زنان سرپرست خانوار، افراد سالخورده، معتادان و کسانی که دچار آسیب های اجتماعی هستند برای این مجموعه تعریف شده ادامه داد: کمبود امکانات و اعتبارات نیز می تواند کار در بهزیستی را سخت و مشکل تر کند.
حقیقی تصریح کرد: با این حال کارکنان و زحمت کشان این سازمان با هدف جلب رضایت خداوند و کم کردن از آلام افراد معلول و یا آسیب دیده مشغول خدمت هستند که جای تشکر و قدردانی دارد و امیدوارم همچون قبل با رویی گشاده و زبانی نرم به معلولان و افرادی که از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند، خدمات ارائه گردد.
فرماندار شهرستان در ادامه بر ضرورت استفاده از توان خیرین شهرستان و بخش خصوصی جهت پیشبرد برنامه های بهزیستی گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی و گستردگی وظایف و مسئولیت های بهزیستی بدون حضور خیرین و بخش خصوصی امکان ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف بهزیستی میسر نبود.
حقیقی با اشاره به فعالیت مرکز خیریه نمونه احمدآباد مستوفی گفت: در این مرکز که با کمک بخش خصوصی و خیرین اداره می شود 1200 معلول بصورت شبانه روزی نگهداری می شوند که کار بسیار بزرگ و ارزشمندی است.
وی در ادامه بر ضرورت توانمند سازی معلولان، زنان سرپرست خانوار و افرادی که تحت پوشش بهزیستی هستند تاکید کرد و افزود: آموزش جامعه هدف بهزیستی و حرفه آموزی آنان از اهیمت بالایی برخوردار است و در این زمینه سازمان فنی و حرفه ای شهرستان نیز می تواند تعامل و همکاری ویژه ای با بهزیستی داشته باشد.
فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مردم در هر عرصه ای حاضر باشند موفقیت های بسیاری نیز بدست می آید اظهار داشت: باید بیش از گذشته زمینه را برای مشارکت مردم در فعالیت های بهزیستی فراهم کرد.
وی همچنین به کارشکنی های دشمنان انقلاب در چهل سال گذشته اشاره کرد و افزود: حضور پررنگ مردم در صحنه های مختلف، انقلاب اسلامی را در برابر توطئه های دشمنان بیمه کرده و به برکت خون پاک شهیدان و صبر و استقامت مردم نهال انقلاب به درختی تنومند تبدیل شده است.
حقیقی با تاکید بر اینکه هیچ کس نباید در جهت ایجاد ناامیدی در مردم قدم بردارد اظهار داشت: مردم ولی نعمت ما هستند و همه مسئولان شهرستان باید در راستای جلب رضایتمندی هرچه بیشتر مردم قدم بردارند.
در ادامه این جلسه نورانی رییس اداره بهزیستی اسلامشهر در سخنانی ضمن قدردانی از حمایت ها و پشتیبانی مستمر فرماندار شهرستان از فعالیت ها و برنامه های بهزیستی به تشریح بخشی از عملکرد این مجموعه پرداخت و گفت: در مجموع 6 هزار معلول تحت پوشش بهزیستی اسلامشهر هستند که نیمی از این معلولان مستمری دریافت می کنند.
نورانی با بیان اینکه 1300 زن سرپرست خانوار نیز تحت پوشش بهزیستی اسلامشهر هستند افزود: در شهرستان بیش از ۸۰ مرکز، موسسه، مهد کودک، کلینیک، مراکز نگهداری، مراکز شبانه روزی، مراکز مشاوره روانشناختی، موسسات خیریه و تشکلات غیردولتی نیز مشغول فعالیت هستند.
همچنین در بخش پایانی این مراسم بمناسبت هفته بهزیستی لوح تقدیری از سوی فرماندار اسلامشهر به رییس بهزیستی شهرستان اهداء شد.
در ادامه نیز مرکز تهیه و توزیع غذای خاتون که توسط تعدادی از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی راه اندازی شده با حضور فرماندار اسلامشهر و مدیرکل بهزیستی استان تهران افتتاح شد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 31 تير 1397
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 107
captcha refresh