En
تاریخ : يکشنبه 31 تير 1397
کد 3511

مدیرکل بهزیستی استان تهران:

آسیب های اجتماعی را می توان با انسجام ملی درمان کرد

مدیرکل بهزیستی استان تهران درآئین افتتاح 6 پروژه اشتغال زایی و مراکز مشاوره بهزیستی اسلامشهر گفت: کلیه آسیب های اجتماعی را می توان با انسجام ملی درمان کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر داریوش بیات‌نژاد در سخنانی در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت و هفته بهزیستی و تامین اجتماعی با بیان اینکه آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها تنها خاص کشور ما نیست اظهار داشت: مشکلات آسیب‌های اجتماعی و چهار عامل زیست محیطی، فقر، موادمخدر و مسائل هسته‌ای زنگ خطری برای تمام دنیا شده است.
وی تصریح کرد: وقتی از آسیب‌های اجتماعی صحبت می‌کنیم، نمی‌خواهیم مردم را از زندگی ناامید کنیم یا اینکه قصد بزرگنمایی هم نداریم، اما اگر انسجام، وحدت کلمه و نوع‌دوستی که در زمان شکل‌گیری انقلاب و هشت سال دفاع مقدس داشتیم را سرلوحه کار خود در تمام زمینه‌ها قرار دهیم، حتماً موفق خواهیم شد.
مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران در ادامه با اشاره به آسیب‌هایی که در کشور وجود دارد و خانواده‌ها را تهدید می‌کند افزود: سازمان بهزیستی برای تک تک اعضای خانواده‌ها مسئولیت و مأموریت در حوزه‌های آموزش، پیشگیری و پشتیبانی دارد.
بیات‌نژاد افزود: در حوزه پیشگیری از آسیب‌ها در سطوح مختلف آموزش، مهارت‌هایی وجود دارد که تمام خانواده‌ها را شامل می‌شود و از جمله آن‌ها مهارت زندگی، آموزش پیش از ازدواج، آموزش مهارت و مشاوره ژنتیکی، آموزش پیش دبستانی و آموزش افراد پس از دست دادن عضوی از خانواده است.
وی سپس با اشاره به سیل عظیم مراجعه‌کنندگان و حمایت‌شوندگان تحت پوشش بهزیستی گفت: امکانات و بضاعت مالی بهزیستی پاسخگوی مراجعان و نیازمندان به ارائه خدمات تحت پوشش بهزیستی نیست و در حال حاضر بیش از 95 درصد از کار به مردم واگذار شده و قصد داریم نظارت را هم به انجمن‌ها و بخش‌های خصوصی واگذار کنیم و در حوزه پشتیبانی نیز حدود60 درصد کار به مردم واگذار شده است.
 
مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران همچنین اظهار داشت: متأسفانه توزیع امکانات و ارائه خدمات در شهرستان‌های استان تهران به طور عادلانه صورت نگرفته و ما در تلاش هستیم تا با اولویت‌بندی شهرستان‌های نیازمند به ارائه خدمات بیشتر از جمله در شهرستان اسلامشهر بپردازیم.
 
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 31 تير 1397
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 116
captcha refresh