En
تاریخ : يکشنبه 14 مرداد 1397
کد 3527

فرماندار اسلامشهر:

اجتماعی کردن موضوع سلامت هدف اصلی مجمع سلامت شهرستان است

فرماندار اسلامشهر در نخستین جلسه مجمع سلامت شهرستان گفت: اجتماعی کردن موضوع سلامت یکی از اهداف اصلی مجمع سلامت است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این مراسم که دکتر فرشاد قائم مقام معاون اجتماعی وزیر بهداشت و درمان، دکتر رستمیان معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی، معاونان سیاسی انتظامی و امور فنی و عمرانی فرماندار، بخشداران مرکزی، احمدآباد مستوفی و چهاردانگه و جمعی از مسئولان شهرستان حضور داشتند، امیراله حقیقی در سخنانی اظهار داشت: مجمع ملی سلامت سال گذشته به دستور رئیس جمهور کشورمان آغار بکار کرد و با تفاهم نامه وزارت کشور و وزارت بهداشت و درمان مجمع سلامت استانها و شهرستان ها نیز به مرور در حال تشکیل هستند.
وی با اشاره به نگاه ویژه دین مبین اسلام به دو مقوله مهم امنیت و سلامت گفت: در چشم انداز 20 ساله کشور نیز به امر سلامت به عنوان یک موضوع مهم و اساسی توجه شده است.
حقیقی با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان می تواند تنها در 25 تا 30درصد مسائل بهداشتی و سلامت نقش ایفا کند افزود: 70 تا 75 درصد دیگر موضوعات مربوط به این حوزه، به مشارکت همه دستگاهها و آحاد مردم مربوط می شود.
وی با بیان اینکه اگر مشارکت مردم نباشد در هیچ حوزه ای به موفقیت نمی رسیم ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان و سلامت نیز باید از توان و ظرفیت خیرین و سازمان های مردم نهاد بخوبی استفاده کرد.
رئیس مجمع سلامت شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: در سالهای اخیر بخش خصوصی سرمایه گذاری قابل توجهی در حوزه درمان در شهرستان داشته و امکانات و تجهیزات پیشرفته پزشکی در اختیار شهروندان قرار دارد.
فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود به آخرین وضعیت بیمارستان 400 تختخوابی اسلامشهر اشاره کرد و گفت: راه اندازی این بیمارستان می تواند بخش قابل توجهی از نیازهای درمانی ساکنان این شهرستان و محدوده جنوب غرب استان تهران را پوشش دهد.
وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور کشورمان به اسلامشهر 70 میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل این بیمارستان اختصاص یافت افزود: با پیگیری مجمع نمایندگان استان تهران نزدیک یک ماه است که تکمیل و راه اندازی این بیمارستان که 70درصد پیشرفت فیزیکی دارد از وزارت مسکن و شهرسازی به وزارت بهداشت و درمان واگذار شده است.
حقیقی همچنین به آخرین وضعیت کلینیک تخصصی قائمیه اشاره کرد و اظهار داشت: تابحال 15 میلیارد تومان جهت احداث این کلینیک هزینه شده و 90درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بی تردید با تکمیل و راه اندازی این مجموعه بخشی از نیازهای درمانی شهروندان در کلیه تخصص ها برطرف خواهد شد.
همچنین در ادامه این جلسه دکتر سلمانی رئیس شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر نیز در سخنانی با بیان اینکه شاخص های حوزه سلامت گسترده شده و به حوزه بهداشت و درمان محدود نمی شود گفت: با رشد تکنولوژی در حوزه سلامت هزینه درمان نیز در کشورمان بالا رفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه 23 میلیارد تومان در سالهای اخیر جهت احداث، نوسازی و تجهیز مراکز سلامت شهری و روستایی شهرستان هزینه شده گفت: سهم خیرین حوزه سلامت نیز در این زمینه 4 میلیارد تومان بوده است.
سلمانی با اعلام اینکه احداث کلینیک تخصصی قائمیه مراحل پایانی خود را سپری می کند اظهار داشت: در صورت راه اندازی این مرکز بخش قابل توجهی از نیازهای شهرستان در حوزه تخصص مختلف پزشکی برطرف خواهد شد.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد با راه اندازی بیمارستان 400 تختخوابی اسلامشهر شاخص شهرستان در زمینه تخت بیمارستانی ارتقاء قابل توجهی یابد.
گفتنی است در بخش پایانی این مراسم از تعدادی از فعالان و خیرین حوزه سلامت تجلیل بعمل آمد.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 مرداد 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 99
captcha refresh