En
تاریخ : سه شنبه 16 مرداد 1397
کد 3534

فرماندار اسلامشهر :

نظارت جدی تر بر بازار رفع نگرانی مردم را به دنبال خواهد داشت

فرماندار اسلامشهر در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان بر لزوم تشدید نظارت بر واحدهای صنفی، انبارها و باراندازهای کالاهای مختلف تاکید کرد و گفت: نظارت جدی تر بر بازار رفع نگرانی مردم را به دنبال خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر امیراله حقیقی در سخنانی در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن 17 مردادماه و روز خبرنگار و قدردانی از تلاش های خبرنگاران و اصحاب رسانه اسلامشهر در انعکاس اخبار شهرستان، اظهار داشت: بخش عمده نابسامانی که در بازار وجود دارد ناشی از هیجانات روانی است و متاسفانه عده ای خواسته یا ناخواسته در جهت برنامه ریزی های دشمنان حرکت می کنند.
وی افزود: در بازرسی ها و گشت های نظارتی مشاهده شده که برخی افراد سودجو اجناس را در انبارها احتکار کرده و به مردم عرضه نمی کنند که در این زمینه برخوردهای قاطع و موثری توسط تعزیرات و دستگاه قضائی با این افراد صورت گرفته است.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه با نظارت بر بازار، عرضه و تقاضای اجناس كنترل می شود تا کمبودی در بازار نداشته باشيم تصریح کرد: تمام دستگاه‌ها بویژه جهاد کشاورزی و اداره صنعت، معدن و تجارت به دنبال این باشند که چنانچه کمبودی در بازار احساس شد، اقلام مورد نیاز مردم به میزان کافی فراهم شود.
حقیقی با بیان اینکه بازرسی و نظارت بازرسان اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی بطور مستمر در سطح شهرستان انجام می شود گفت: بازرسی‌ها برای جلوگیری از هرگونه گرانفروشی، کم‌فروشی و اجحاف در حق شهروندان بسیار موثر است.
وی خواستار تشدید فعالیت گشت‌های مشترک نظارتی در شهرستان شد و گفت: در این زمینه انتظار می‌رود مسئولان نظارت و بازرسی دقیق و کاملی بر واحدهای صنفی داشته باشند تا مردم با آرامش خاطر، کالاهای سالم و با کیفیت مصرف کنند.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه کالاهای اساسی و مایحتاج مصرفی مورد نیاز عموم به میزان کافی تامین شده و مردم نباید دغدغه ای در این زمینه داشته باشند گفت: تمام تلاش ما تامین رفاه و آسایش مردم است و با افرادی که بخواهند به منظور کسب سود و منفعت بیشتر التهابی در بازار ایجاد کنند، برخورد قانونی صورت می گیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه مبارزه به قاچاق کالا در سطح شهرستان با بازرسی هایی که از انبارها و باراندازهای اسلامشهر صورت می گیرد تشدید یافته گفت: با همت و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی اسلامشهر کشفیات کالاهای قاچاق نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان بر لزوم ساماندهی عرضه دام زنده در سطح شهرستان تاکید کرد.
وی ضمن قدردانی از اقدام شهرداری اسلامشهر در راستای ایجاد مرکز عرضه دام زنده گفت: به نظر می رسد برای عید سعید قربان تنها این مرکز پاسخگوی نیاز شهروندان نخواهد بود و باید مرکز دیگری نیز بطور موقت برای این ایام پیش بینی شود.
فرماندار اسلامشهر همچنین از شهرداری و بخشداری احمدآباد مستوفی نیز خواست تا در اسرع وقت نسبت به ساماندهی واحدهای عرضه دام زنده اقدام کنند.
 
 

 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 16 مرداد 1397
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 109
captcha refresh