En
تاریخ : سه شنبه 20 شهريور 1397
کد 3612

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری در اسلامشهر:

3هزار میلیارد‌ تومان وام خوداشتغالی به روستائیان پرداخت شده است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اشتغال‌زایی در حوزه‌های صنایع دستی و گردشگری در روستاها مشمول دریافت وام است، گفت: تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان وام خوداشتغالی به روستائیان پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر اسلامشهر، ابوالفضل رضوی که در نشست صمیمی با اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران اسلامشهر سخن می گفت اظهار داشت: بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان به متقاضیان روستایی بابت اشتغال پرداخت شده و اگر در روستاهای اسلامشهر کسی موفق به دریافت وام نشده باید مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد تا اشکال کار رفع شود.
وی با بیان اینکه در بررسی مشکلات روستائیان با بیان اینکه اسلامشهر بعد از ری بیشترین جمعیت روستایی را در استان تهران با جمعیتی بالغ بر 36 هزار نفر داراست، اظهار داشت: بدترین تفکر این است که روستاها تبدیل به محل خواب شود، روستاها زمانی توسعه پیدا می‌کند که تولید داشته و ارزش افزوده نصیب روستائیان کند.
وی با اشاره به برخی سرمایه‌هایی که در روستاها وجود دارد تأکید کرد: محیط ‌زیست مناسب و شرایط زیست محیطی خوب از سرمایه‌هایی است که در شهرها وجود ندارد و یکی از ظرفیت‌های مهم روستاها است که در بسیاری از سرمایه‌ها روستا‌ها با شهر برابری می‌کند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری افزود: به‌دلیل اینکه نتوانسته‌ایم شرایطی را برنامه‌ریزی و مهیا سازیم تا سرمایه نیروی انسانی در روستا بماند روستائیان به شهرها مهاجرت کرده‌اند؛ از این‌رو بخشداران موظف هستند به‌جای رهنمون دادن، اجرا را در دستورکار خود قرار داده و جلب مشارکت اقتصادی را در روستاها رواج دهند.
وی شرط تداوم توسعه و پویایی را مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی خواند و گفت: اقتصاد ما زمانی پویا و فعال می‌شود و اشتغال به حد نرمال می‌رسد و بیکاری ریشه‌کن می‌شود که اقتصاد مردمی باشد و وزن مردم در فعالیت‌های اقتصادی سنگین‌تر از وزن دولت و دستگاه‌های عمومی باشد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری همچنین اظهار داشت: در دولت برای عشایر و روستائیان مرزنشین وام 4 درصد و روستائیان دور از مرزها وام 6 درصد تا سقف 6 میلیارد تومان درنظر گرفته شده که دوره پرداخت آن شش ساله می‌باشد.
رضوی فعالیت‌های اشتغال‌زایی پایدار روستائیان را شامل دریافت وام دانست و افزود: صنایع دستی، گردشگری، فناوری، مواد معدنی، دامپروری و کشاورزی ژنتیک از جمله فعالیت‌های اقتصادی است که مشمول دریافت وام در روستا شده است، علاوه بر این در نواحی صنعتی نیز وام سرمایه در گردش تا سقف یک میلیارد تومان با کارمزد 10درصد و بازپرداخت 18 ماهه برای شهرهای زیر 10 هزار نفر در اختیار صنعتگران قرار گرفته است.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 شهريور 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 46