En
تاریخ : پنجشنبه 12 مهر 1397
کد 3668

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از شهر لبنیات میهن در اسلامشهر

وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز با حضور در شهرستان اسلامشهر از بخش های مختلف شهر لبنیات میهن و مجموعه پاندا میهن بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این بازدید که مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر و کریم ذوالفقاری مدیر کل جهاد کشاورزی استان تهران نیز حضور داشت، محمود حجتی در سخنانی اظهار داشت: برای کشورمان مایه افتخار است که کارآفرینانی همچون مدیران مجموعه لبنیاتی میهن با پشتکار، خلاقیت و توانمندی شان برای 16 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده اند و سهم قابل توجهی از محصولات لبنی موردنیاز هموطنانمان را تولید می کنند.
وی یکی از مشکلات عمده صنایع فعال در حوزه لبنیات را تامین شیر عنوان کرد و گفت: هدف از بازدید از شرکت میهن بررسی و ارزیابی این مساله و چگونگی پرداختن به آن است.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: آنچه پس از بررسی ها و مطالعات مختلف و مشاهده تجارب کشورهای پیشرفته به آن رسیدیم تکمیل کردن زنجیره تولید از مزرعه تا سفره است.
وی افزود: علیرغم پیشرفت ها در تولید مواد اولیه و صنایع پایین دستی ارتباط لازم بین این دو بخش آنگونه که نیاز است، برقرار نشده است.
حجتی با بیان اینکه مجموعه میهن در این زمینه نیز وارد عمل شده تا با توسعه دامپروری خود با نگهداری از 10 هزار راس دام، شیر مورد نیاز خود را تامین کند گفت: باید برنامه ریزی لازم جهت اتصال واحدهای دامپروری به صنایع تولید لبنیات را از طریق قراردادهای کشاورزی با دامداریها ایجاد کرد.
وی تصریح کرد: مجموعه تولیدی میهن به عنوان یک شرکت موفق در تولید محصولات لبنی در کشور توانسته با خلاقیت و سرمایه گذاری مناسب، اشتغال زایی قابل توجهی داشته باشد و هم اینکه با استفاده از دستگاهها و تجهیزات مدرن به تولید محصولات متنوع لبنیات بپردازد.
گفتنی است مجتمع صنایع غذایی میهن در سال ۱۳۵۴  در شهر اسلامشهر پایه‌گذاری شد. این مجموعه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بستنی و لبنیات در کشور محسوب می‌شود که با نیروی انسانی بالغ بر ۱6۰۰۰ نفر به فعالیت خود در این عرصه ادامه می‌دهد. تولیدات این شرکت شامل انواع پنیر، کره، شیر، خامه ،ماست، دوغ و انواع بستنی و آبمیوه می‌باشد، که علاوه بر پوشش بازار داخلی به کشورهایی همچون عراق، کویت،روسیه، امارات متحده عربی، قطر و جمهوری آذربایجان صادر می‌شود. این مجموعه با داشتن کارخانه تولید بستنی به نام میهن با وسعت ۳٬۶ هکتار، کارخانه تولید لبنیات به نام شهر لبنیات میهن با وسعت ۳۷ هکتار و کارخانه تولید بستنی و آبمیوه به نام پاندا میهن به وسعت ۱۸ هکتار، از بزرگترین مجتمع‌های صنایع غذایی کشور محسوب می‌شود.
 

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 12 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 315