En
تاریخ : سه شنبه 17 مهر 1397
کد 3682

حضور فرماندار اسلامشهر در همایش روز جهانی کودک در چهاردانگه

همایش روز جهانی کودک صبح امروز با حضور فرماندار شهرستان اسلامشهر در سالن شهید همت چهاردانگه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این همایش که اعضای کمیته راهبردی پروژه توسعه همه جانبه رشد و تکامل کودکان نیز حضور داشتند، مسعود مرسلپور در سخنانی گفت: اجرای آزمایشی طرح الگوی مراقبت اجتماعی جامع با مشارکت سازمان بهزیستی کشور و وزارت بهداشت و درمان نیز در شهرستان اسلامشهر آغاز شده است.
وی با بیان اینکه این طرح پس از اجرا در اسلامشهر و بررسی نتایج آن و اصلاح موارد احتمالی در جهت بهبود شاخص های سلامت اجتماعی در سراسر کشور اجرا خواهد شد، افزود: همه ادارات مرتبط شهرستان از جمله آموزش و پرورش جهت اجرای موفقیت آمیز این طرح همکاری و تعامل لازم با دست اندرکاران را خواهند داشت.
مرسلپور همچنین با بیان اینکه اجرای پروژه توسعه همه جانبه رشد و تکامل کودکان نیز از یکم تیرماه در بخش چهاردانگه آغاز شده تصریح کرد: سال های ابتدای کودکی مهم ترین سال های حیات است و توجه به رشد جسمی و تکامل نوزادان در سنین نخست زندگی و توجه به شاخص های سلامت جسمی و روانی آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 وی ادامه داد: اگر به نیاز های تکاملی کودکان در طی این دوران پاسخ مناسبی داده شود، آنها سالم تر بوده، از قدرت تفکر و تعقل بیشتری برخوردار می شوند و مهارتهای عاطفی و اجتماعی بهتری خواهند داشت.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه در زندگی امروزی توجه کمتری به نیازهای اساسی کودکان و نوزادان می شود، افزود: باید نگاه خانواده ها و جامعه را نسبت به این امر تغییر داد تا با فرهنگسازی و اطلاع رسانی بیشتر و ارائه آموزش های لازم به خانواده ها شاخص های سلامت نوزادان و کودکان که آینده سازان کشور هستند را ارتقاء داد.


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 17 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 60