En
تاریخ : يکشنبه 6 آبان 1397
کد 3735

تجلیل فرماندار شهرستان از مدال آور اسلامشهری مسابقات پارا آسیائی جاکارتا

فرماندار شهرستان صبح امروز با حضور در اداره ورزش و جوانان از یونس سیفی پور ورزشکار اسلامشهری که در مسابقات پاراآسیائی جاکارتا در رشته دو ومیدانی و در ماده پرتاب وزنه دو مدال طلا و برنز برای کاروان کشورمان به ارمغان آورد، تجلیل کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مسعود مرسلپور در حاشیه تجلیل از یونس سیفی پور از اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز بازدید کرد و در سخنانی در جمع رئیس و کارکنان این اداره اظهار داشت: بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی که خانواده‌ها را نگران کرده و رنج می‌دهد از طریق ورزش قابل پیشگیری است چرا که ورزش حس شادابی، روحیه جوانمردی، لیاقت و کارآیی، گذشت، ایثار و تحمل دیگران را در انسان افزایش می دهد.
 وی با اشاره به مدال‌آوری‌ قهرمانان اسلامشهری در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: اسلامشهر با قهرمانان مطرح خود توانسته نام خود را علاوه بر سطح کشور، در دنیای اسلام نیز بر سر زبان‌ها بیاندازد. چرا که در هیچ کشور اسلامی این تعداد ورزشکار قهرمان و مدال آور از یک شهر در بازیهای آسیائی نداشتیم و این یکی از قابلیت‌های شهرستان اسلامشهر است.
فرماندار اسلامشهر با اشاره به کمبود امکانات ورزشی در این شهرستان افزود: جمعیت اسلامشهر از برخی استان‌های کشور بیشتر است اما متأسفانه به لحاظ تعداد اماکن و امکانات ورزشی از شهرستان‌های کم‌برخوردار محسوب می شود و باید با ورود بخش خصوصی شرایط را برای سرمایه‌گذاری در گسترش ورزش قهرمانی فراهم سازیم.
مرسلپور همچنین به اهمیت توجه به ورزش همگانی اشاره کرد و ادامه داد: دهیاری‌ها و شهرداری‌های شهرستان باید بسیج شوند و با کمک به تقویت ورزش همگانی و ورزش حرفه‌ای، آرامش، شادابی و سلامتی را به جامعه تزریق کنند.
وی بر لزوم هدفمند کردن ساعات ورزش در مدارس سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: در برخی مدارس ساعت ورزش به ساعت بیکاری تبدیل شده و اداره ورزش و جوانان می‌تواند با همکاری آموزش و پرورش نهادینه شدن فرهنگ ورزش را در مدارس و از دوران ابتدایی آغاز کند.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه پیشینه شهرستان اسلامشهر بیانگر حضور پُررنگ و درخشش مردم این شهرستان در تمام صحنه‌های انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بوده است، افزود: با معرفی قهرمانان، شناساندن نخبگان، جوانان برتر و موفق شهرستان، معرفی محصولات برند تولید شده در شهرستان به عنوان ظرفیت‌های نهفته اسلامشهر با کمک اصحاب رسانه می‌توان توجه بیشتر مردم و مسئولان نظام را به اسلامشهر جلب و مسائل واقعی را جایگزین برخی مسائل هیجانی کرد.
 وی خواستار توجه بیش از پیش به مربیان ورزشی موفق شهرستان شد و تصریح کرد: با شناسایی مربیان ورزشی و ساماندهی آنان و ایجاد شناسنامه برای آنها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آنان را در وزارت ورزش و استان تهران بیان و فرهنگ اسلامشهر را از این طریق به نقاط مختلف کشور صادر کنیم.
فرماندار اسلامشهر کسب دو مدال طلا و برنز توسط یونس سیفی‌پور در بازیهای بازی‌های پارا آسیائی جاکارتا را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: این ورزشکار موفق به همه نشان داد سختی کار مانع پیشرفت نیست و باید کسی که با پشتکار، جدیت و ارده قوی بدون توجه به نقص‌ بدنی می‌تواند مدال جهانی و آسیایی برای شهرستان به ارمغان آورد را به جامعه معرفی و از او حمایت کنیم.
مرسلپور همچنین با بیان اینکه در حوزه جوانان نیز باید اقدامات بسیاری در شهرستان صورت بگیرد، گفت: باید امورات مربوط به جوانان را با فعال ساختن ثمن ها و سازمان های مردم نهاد به خودشان واگذار کنیم تا با خلاقیت، نوآوری و شادابی و نشاطی که جوانان دارند، اقدامات موثری در حوزه جوانان انجام شود.
گفتنی است در پایان این جلسه که ایوب علایی رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر نیز حضور داشت، فرماندار اسلامشهر بمناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، از تلاش ها و زحمات قدیر آرمیان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تجلیل کرد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 6 آبان 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 41