En
تاریخ : دوشنبه 14 آبان 1397
کد 3752

تاکید فرماندار اسلامشهر بر ضرورت ساماندهی دستفروشان و رفع سد معبر در سطح شهرستان

فرماندار اسلامشهر بر ضرورت ساماندهی دستفروشان، جگرفروشان سیار و رفع سد معبر در سطح معابر شهرستان تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در جلسه مشترک ساماندهی دستفروشان سیار و دوره گرد سخن می گفت، ضمن تسلیت فرا رسیدن رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: برخی مشکلات اقتصادی و بیکاری که در جامعه وجود دارد باعث شده تا شاهد افزایش دستفروشانی که با وانت بارها اقدام به فروش میوه و برخی اقلام خوراکی می کنند باشیم.
وی با بیان اینکه فعالیت دستفروشان سیار باعث بروز برخی مشکلات برای شهروندان از جمله ایجاد ترافیک در خیابان های اصلی شده گفت: باید زمینه لازم برای ساماندهی فعالیت دستفروشان بصورت کارشناسی و صحیح فراهم کنیم و از سوی دیگر اجازه ندهیم تا ادامه فعالیت این دستفروشان به ترویج بی نظمی در شهرستان منجر شود.
فرماندار اسلامشهر با اشاره به اینکه شهرداری اسلامشهر و اتاق اصناف نسبت به شناسائی و شناسنامه دار کردن دستفروشان اقدام خواهند کرد، افزود: مکان هایی نیز با هماهنگی و همفکری دستگاههای ذیربط جهت استقرار دستفروشان مهیا خواهد شد و پس از آغاز فعالیت این مراکز اجازه فعالیت به هیچ دستفروشی در سطح شهرستان داده نخواهد شد.
وی با بیان اینکه نظارتهای لازم نیز صورت خواهد گرفت تا اجناسی که توسط دستفروشان عرضه می شود از کیفیت لازم برخوردار باشد ادامه داد: شهرداری اسلامشهر نیز باید اجرای طرح پیاده راه سازی خیابان باغ فیض را در دستور کار داشته باشد.
مرسلپور به فعالیت جگرفروشان سیار در سطح شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: باید نظارت لازم بر فعالیت این جگرکی ها بویژه وضعیت بهداشتی آنها صورت بگیرد و این واحدها نیز در منطقه ای از شهرستان ساماندهی شوند تا نظارت بیشتری بر فعالیت آنان انجام شود.
فرماندار اسلامشهر به سد معبری که توسط برخی واحدهای صنفی در سطح پیاده رو ها صورت می گیرد اشاره کرد و گفت: اتاق اصناف و اتحادیه های مربوط باید به توجیح واحدهای صنفی بپردازند تا سد معبری توسط واحدهای صنفی صورت نگیرد.
وی در ادامه درباره ساماندهی کارگران فصلی شهرستان نیز اظهار داشت: با همکاری شهرداری و اداره کار شهرستان دو محل برای استقرار کارگران فصلی مهیا خواهد شد.
فرماندار شهرستان همچنین از تشکیل کمیته ای جهت رسیدگی به وضعیت خانوارهای اسلامشهری که سرپناهشان را از دست می دهند خبر داد.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 14 آبان 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 40