En
تاریخ : سه شنبه 13 آذر 1397
کد 3834

بررسی مسائل و مشکلات اسلامشهر در نشست مشترک فرماندار شهرستان با وزیر راه و شهرسازی

در نشست مشترک فرماندار اسلامشهر با وزیر راه و شهرسازی که با حضور فریده اولاد قباد نماینده تهران، اسلامشهر، ری، شمیرانات و پردیس صورت گرفت مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه راه و شهرسازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این نشست که حسین طلا شهردار اسلامشهر نیز حضور داشت، مسعود مرسلپور در سخنانی با بیان اینکه 12 مورد مهم از مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه راه و شهرسازی به صورت مکتوب در اختیار مهندس اسلامی قرار می گیرد، گفت: امیدواریم با توجه ویژه ای که وزیر جدید راه و شهرسازی به شهرستان های کم برخوردار از جمله اسلامشهر دارد شاهد رسیدگی مطلوب به این مشکلات باشیم.
وی در ادامه با بیان اینکه خط ریل راه آهن از داخل بافت مسکونی اسلامشهر عبور می کند و همین امر مشکلات بسیاری را برای ساکنان واحدهای مسکونی که در اطراف خط ریل راه آهن قرار دارند ایجاد کرده گفت: شرکت راه آهن توافقاتی برای انتقال خط ریل راه آهن از داخل بافت مسکونی با شهرداری اسلامشهر داشته که تا به حال به این تعهدات عمل نکرده است.
فرماندار اسلامشهر در ادامه با بیان اینکه شهرستان اسلامشهر محل گذر و عبور و مرور ساکنان شهرستان های بهارستان و رباط کریم است و بزرگراه آیت اله سعیدی روزانه با ترافیک بسیار سنگینی مواجه است، افزود: در حال حاضر شهرداری اسلامشهر به دنبال اجرای کمربندی 24 متری شمالی است و در صورت همکاری شرکت راه آهن با شهرداری، اجرای این کمربندی می تواند بخشی از بار ترافیکی محور اصلی اسلامشهر را کاهش دهد.
وی همچنین به کمربندی جنوبی که از بزرگراه آزادگان آغاز شده و شهرستان های اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم را به یکدیگر متصل می کند اشاره کرد و ادامه داد: اجرای کمربندی جنوبی یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور کشورمان به شهرستان اسلامشهر است که در حال حاضر نیمه کاره مانده و نیازمند توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی است.
مرسلپور ادامه داد: بی تردید با تکمیل و آغاز بهره برداری از این کمربندی جنوبی بسیاری از مشکلات ترافیکی شهرستان های اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم برطرف خواهد شد.
فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود جمع آوری عوارضی اتوبان تهران- ساوه که در محدوده شهرستان اسلامشهر قرار دارد را یکی از درخواست های ساکنان شهرستان عنوان کرد و گفت: برخی از شهروندان اسلامشهر که از این اتوبان جهت حضور در شهر تهران استفاده می کنند روزانه بارها مجبور به پرداخت عوارضی هستند که این امر موجب نارضایتی مردم شده است.
وی همچنین به امکانات ناچیز راهداری اسلامشهر اشاره و خواستار تجهیز و تقویت این اداره شد و گفت: در برف سنگینی که سال گذشته بارید عملاً شهرستان چند روز تعطیل بود و راهداری در نهایت توانست با کمک شهرداری و خودروهای استیجاری آنها محورهای مواصلاتی شهرستان را باز کند.
مرسلپور در بخش پایانی سخنان خود به عدم برخورداری محورهای اصلی اسلامشهر به دوربین های پیشرفته کنترل ترافیک و ثبت تخلف اشاره کرد و خواستار توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی به این امر و تجهیز محورهای اصلی شهرستان به این دوربین ها شد.
گفتنی است در ادامه این نشست فرمانداران شهرستان های ری، شمیرانات و پردیس نیز به بیان مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 13 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 60