En
تاریخ : پنجشنبه 15 آذر 1397
کد 3838

بازدید فرماندار اسلامشهر از خط تولید شرکت لوله و ماشین سازی ایران

فرماندار شهرستان اسلامشهر با حضور در شرکت لوله و ماشین سازی ایران از خط تولید و بخش های مختلف این شرکت بازدید کرد و در جلسه مدیران این مجموعه صنعتی حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور در حاشیه این بازدید که لطفی طلب بخشدار چهاردانگه نیز در آن حضور داشت، در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از وضعیت مطلوب شرکت لوله و ماشین سازی ایران اظهار داشت: مدیر عامل این شرکت که از جمله مدیران خوشنام و با سابقه در صنعت کشور محسوب می شود توانست با تیم مدیریتی همراه و با تجربه بر مشکلات فائق آید.
وی با بیان اینکه نیروی انسانی سرمایه اصلی هر سازمانی محسوب می شود افزود: رفتار مدیریتی جذاب مدیرعامل و همچنین اقدامات انجام شده توسط تیم مدیریتی این شرکت باعث شد تا کارگران نیز با جدیت و همت والا کار کنند و این شرکت را از وضعیت نامطلوبی که در آن قرار داشت نجات دهند.
فرماندار اسلامشهر ریسک پذیری، آینده نگری و مدیریت علمی را از جمله شاخص های مهم رسیدن به موفقیت عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه برخی مواد اولیه شرکت لوله و ماشین سازی ایران وارداتی است با این حال پیش بینی های لازم از سوی مدیریت شرکت انجام شده و با آغاز تحریم ها در این زمینه کمبودی وجود ندارد.
مرسلپور تصریح کرد: مجموعه فرمانداری و دستگاههای اجرایی شهرستان آماده هرگونه همکاری و حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان هستند تا خدای نکرده چرخ هیچ مجموعه ای از حرکت نایستد.
وی ادامه داد:با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از تولیدات این شرکت توسط وزارت نیرو خریداری می شود پیگیری های لازم جهت دریافت مطالبات این شرکت از وزارت نیرو انجام خواهد شد.
فرماندار اسلامشهر همچنین به درخواست جمعی از کارگران شرکت لوله و ماشین سازی ایران اشاره کرد و گفت: درخواست کارگران این است تعطیلی روزهای پنج شنبه این شرکت لغو و به عنوان اضافه کار لحاظ شود و ساعات کاری روزانه نیز تا ساعت 18 افزایش یابد تا علاوه بر افزایش تولید، درآمد کارگران این مجموعه نیز در ماههای پایانی سال افزایش یابد.
 بابایی مدیرعامل شرکت لوله و ماشین سازی ایران نیز در سخنانی با بیان اینکه این شرکت با حمایت مدیران اجرائی شهرستان بر مشکلات فائق آمده و بدهی های جاری به ادارات خدمات رسان نیز در حال پرداخت است گفت: در سال 96 در این شرکت 239 روز کاری داشتیم و 31 هزار تن ذوب ریختیم که نسبت به سال قبل 116درصد افزایش تولید به ثبت رسید.
وی افزود: با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا فضای کسب و کار بویژه در حوزه صنعت بسیار سخت شده با این حال پیش بینی های لازم انجام شده و با تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت دغدغه ای در این حوزه نداریم.
مدیرعامل شرکت لوله و ماشین سازی ایران ضمن قدردانی از توجه فرماندار اسلامشهر به رفع مسائل و مشکلات شرکت های تولیدی و صنعتی شهرستان همچنین بیان دغدغه کارگران این شرکت گفت: اینکه فرماندار اسلامشهر دغدغه درآمد کارگران و افزایش تولید را دارد بسیار ارزنده است و از هفته جاری افزایش ساعات اضافه کار و لغو تعطیلی روزهای پنج شنبه انجام خواهد شد.
گفتنی است شركت لوله و ماشين‌سازي ايران به عنوان اولين واحد صنعتي ذوب و توليدكننده چدن در ايران در سال 1338 شمسي با هدف توليد لوله و اتصالات چدني براي مصارف آبرساني و ديگهاي چدني براي تأمين آب و هواي گرم موسسه‌ها و ساختمان‌ها، تأسيس شد.
كارخانه لوله‌سازي که كارخانه شماره یک این مجموعه به شمار می رود در شهرستان اسلامشهر قرار دارد و در اين كارخانه توليد لوله و اتصالات از جنس چدن‌نشكن با ظرفيت 60.000 تن درسال، شيرآلات پروانه‌اي، شيرآلات يكطرفه و شير هوا با
ظرفيت ٣٠٠٠ تن در سال و ديگهاي چدني شوفاژ تولید می شود.
 
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 15 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 50