En
تاریخ : شنبه 17 آذر 1397
کد 3840

فرماندار اسلامشهر:

دانشجویان مسئولان را در توسعه زیرساختهای شهرستان یاری دهند

فرماندار اسلامشهر گفت: دانشجویان مسئولان را در توسعه زیرساختهای شهرستان یاری دهند و با طراحی الگوهای علمی مناسب در چشم انداز اسلامشهر گام های موثری بردارند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور و در مراسم گرامیداشت روز دانشجو سخن می گفت، اظهار داشت: دانشجویان در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی در توسعه و پیشرفت کشور در حوزه های مختلف دارند و امروز ایران اسلامی در علوم مختلف به مدد تلاش دانشجویان جزء کشورهای مدعی جهان شناخته می شود.
وی شهادت 3 تن از دانشجویان در 16 آذر سال 1332 در اعتراض به سفر ریچارد نیکسون به کشورمان را آغازگر اعتراضات دانشجوئی علیه رژیم ستمشاهی طاغوت عنوان کرد و گفت: جنبش دانشجوی در سالهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی نیز نقش پررنگی در پیشبرد فرامین امام خمینی(ره) داشت و این چنبش از پایه گذاران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال 57 بود.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه دانشجویان در مقابله با گروهک های ضد انقلاب در سالهای پایانی دهه 50 و اوایل دهه 60 نیز شهدای بسیاری را تقدیم کشور کردند ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس نیز این دانشجویان و جامعه دانشگاهی ما بود که با حضور در جبهه و با خلاقیت و نوآوری توانستند رزمندگان را در مقابله با دشمن بعثی یاری دهند.
وی همچنین به نقش بارز دانشجویان در دوران سازندگی پس از جنگ نیز اشاره کرد و گفت: با تشدید تحریم ها علیه ایران اسلامی در اواسط دهه هفتاد نیز دانشجویان با تلاش ها و جهاد علمی خود توانستند در بسیاری از علوم از جمله هسته ای، پزشکی، نانو تکنولوژی و صنایع مختلف  کشورمان را از خارج از مرزها بی نیاز کنند.
مرسلپور با بیان اینکه بیش از 40 هزار دانشجو در واحدهای دانشگاهی شهرستان اسلامشهر مشغول تحصیل هستند، افزود: باید از این ظرفیت علمی کم نظیر جهت رشد و توسعه شهرستان استفاده کنیم.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 17 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 21