En
تاریخ : شنبه 22 دي 1397
کد 3919

فرماندار اسلامشهر:

متروی اسلامشهر یکی از پروژه‌های وحدت آفرین استان تهران است

فرماندار شهرستان اسلامشهر در مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرائی اتصال اسلامشهر به خط 3 متروی تهران گفت: پروژه‌ای که امروز کلنگ آن بر زمین زده می‌شود، یکی از پروژه‌های وحدت آفرین در استان تهران است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر آیین کلنگ‌زنی آغاز عملیات عمرانی متروی اسلامشهر صبح امروز با حضور محسنی بندپی استاندار تهران، محمدرضا عارف رئیس مجمع نمایندگان استان تهران، مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشور، امامی‌امین و تواهن معاونان استاندار تهران، الیاس حضرتی، مصطفی کواکبیان، پروانه مافی، فاطمه سعیدی، سهیلا جلودارزاده، طیبه سیاوشی، محسن علیجانی، فریده اولاد قباد، محمود صادقی، علیرضا محجوب، علی نوبخت حقیقی، سیده فاطمه حسینی و سید فرید موسوی نمایندگان حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس در مجلس، الهام فخاری رئیس شورای استان تهران، ائمه جمعه اسلامشهر، چهاردانگه و واوان، معاونان فرماندار شهرستان، بخشداران مرکزی، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی، شهرداران، روئسا و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای اسلامشهر و چهاردانگه، مسئولان ادارات، فعالان سیاسی اجتماعی و اقشار مختلف مردم در محل کمربندی بزرگراه آزادگان برگزار شد.
مسعود مرسلپور در سخنانی در این مراسم تصریح کرد: این پروژه در سال ۸۶ به تصویب رسید که بنا به دلایلی عملیات آن متوقف شد، اکنون با تلاش همه دلسوزان و تلاشگران حوزه خدمت به مردم در نهادها و دستگاه‌های ذیربط شاهد آغاز آن هستیم.
وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تلاش ویژه ای در راستای اهداف این پروژه به کار گرفته و جلسات خوبی را در این خصوص برگزار کردند در این راستا جلسه ای با حضور محمد باقرنوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و اعضاء مجمع نمایندگان استان تهران و سایر مسئولین برگزار شد که باعث تسریع در روند پروژه و برنامه ریزی هرچه منسجم‌تر آن شد.
فرماندار اسلامشهر گفت: هیئت وزیران نیز نگاه هم افزایی در روند برنامه ریزی این پروژه به کار گرفت و پیشنهاد رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای واگذاری این پروژه از شهرداری تهران به شهرداری اسلامشهر ظرف پنج روز به تصویب رسید.
مرسلپور تصریح کرد: راه‌اندازی مترو مسافت سفر به شهر تهران را کوتاه تر می کند و همین امر سبب تبدیل اسلامشهر به یکی از مناطق تهران برای جذب سرمایه‌گذار می‌شود.
وی ادامه داد: خوشحالیم که در آستانه دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد پروژه ای هستیم که برخی تحقق آن را رویا تلقی می کردند. هر زمان در هر برنامه‌ای وحدت در دستور کار ارکان مسئول و تصمیم گیر قرار بگیرد برنامه به خوبی به پیش خواهد رفت و این پروژه نماد وحدت در استان تهران است.
مرسلپور در ادامه ضمن اشاره به پیمانکاری این پروژه نیز تصریح کرد: پیمانکاری این پروژه بر عهده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته که با توجه به سوابق ارزشمند این نهاد در روند ساخت مترو تهران و سایر پروژه ها امیدواریم تا شاهد ساخت هر چه سریعتر و بهتر آن طبق برنامه زمانبندی باشیم.
وی در پایان نیز اظهار داشت: تقاضای ما از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) این است که اگر از محل این پروژه انتفاعی حاصل شد دو مدرسه با نام مترو در شهرستان اسلامشهر ساخته شده و در اختیار مردم قرار بگیرد.
همچنین در بخش دیگری از این مراسم حسین طلا شهردار اسلامشهر در سخنانی اظهار داشت: تلفات جاده ای در جنوب غربی تهران با اجرای مترو اسلامشهر کاهش می یابد.
وی تصریح کرد: امروز محصول درخواست مردم جنوب غرب استان تهران عملیاتی می شود، هر طرحی که به عنوان مترو در هرجا اجرا می شود باعث رشد وتوسعه منطقه خواهد شد.
طلا افزود: امروز نقشه دشمنان برای تلخ کردن کام مردم در آستانه چهل سالگی انقلاب کلید خورده است، اما همدلی مسئولین سبب می شود دشمنان ملت به اهداف خود نرسند.
شهردار اسلامشهر گفت: احداث مترو اسلامشهر از سال ۸۹ کلید خورد و اسلامشهر جزو ۱۱ شهر کشور است، که مترو این شهر دارای ردیف بودجه ملی است.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 دي 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 104