En
تاریخ : دوشنبه 7 اسفند 1396
کد 3357

فرماندار اسلامشهر خبر داد:

اجرای آزمایشی طرح الگوی مراقبت اجتماعی جامع در شهرستان در سال 97

فرماندار اسلامشهر از تشکیل کارگروه تخصصی جهت اجرای آزمایشی طرح الگوی مراقبت اجتماعی جامع در فرمانداری شهرستان در سال 97 با مشارکت سازمان بهزیستی کشور و وزارت بهداشت و درمان خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر امیراله حقیقی که در دیدار با دکتر فرید معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور و دست اندرکاران طراحی و استقرار پیشگام الگوی مراقبت اجتماعی جامع(ماج) سخن می گفت اظهار داشت: در حوزه آسیب های اجتماعی به علت تعدد مراکز تصمیم گیری معمولاً اقدامات و سیاست گذاری ها با نتایج مناسبی همراه نبوده است.
وی با بیان اینکه در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید در حوزه بهبود خدمات بهداشتی و درمانی و توجه به بهبود شاخص های سلامت اجتماعی اقدامات قابل توجهی صورت گرفته گفت: در شهرستان اسلامشهر اکثر خانه های بهداشت روستائی و مراکز جامع سلامت شهری نوسازی و بهسازی شده اند و چندین مرکز جدید نیز با اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین احداث شده است.
فرماندار اسلامشهر تصریح کرد: در سال گذشته 25 روانشناس بالینی با مدرک کارشناسی ارشد در مراکز جامع سلامت شهری  شهرستان مستقر شدند و 164 هزار نفر از شهروندان تحت غربالگری سلامت روان قرار گرفتند که در این باره پرونده های درمانی و مشاوره ای برای افرادی که دچار مشکل بودند تشکیل و تحت درمان قرار گرفتند.
حقیقی ادامه داد: در شهرستان اسلامشهر 600 هزار نفر طبق آمار رسمی سکونت دارند. جمعیت دانش آموزی این شهرستان 110 هزار نفر است و قریب 45 هزار دانشجو نیز در مراکز دانشگاهی مشغول تحصیل هستند و آسیب های اجتماعی متعددی همچون طلاق، اعتیاد، اختلالات روانی همچون افسردگی و...  ساکنان شهرستان و جوانان و نوجوانان را تهدید می کند.
وی با بیان اینکه در زمینه کاهش آمار طلاق در شهرستان نیز با همکاری دستگاه قضائی و بهزیستی شهرستان جلسات مشاوره برای زوجین برگزار می شود گفت: برگزاری این جلسات مشاوره ای نیز در کاهش میزان طلاق در شهرستان بویژه طلاق های توافقی موثر بوده است.
فرماندار اسلامشهر با اشاره به تشکیل شورای اجتماعی شهرستان گفت: کلیه ادارات و دستگاههای شهرستان همکاری و تعامل لازم را جهت اجرای هر چه بهتر طرح الگوی مراقبت اجتماعی جامع خواهند داشت.
وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، سازمانهای مردم نهاد و خیرین جهت اجرای هر چه بهتر این طرح تاکید کرد و گفت: ان شاءا... با اولویت بندی بخشی و برنامه ریزی مناسب، گام های موثری در جهت تحقق اهداف این طرح در اسلامشهر برداشته شود و در آینده نیز شاهد اجرای آن در سایر شهرستانها و استانهای کشور باشیم.
در ادامه این جلسه نیز دکتر فرید معاون اجتماعی سازمان بهزیستی نیز در سخنانی با بیان اینکه ارتقای شاخص های سلامت اجتماعی در برنامه ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته گفت: سند ملی سلامت اجتماعی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در کشور در دست تنظیم است.
وی با اشاره به اینکه طراحی نظام ارائه خدمات اجتماعی آغاز شده افزود: ارتقای شاخص های سلامت اجتماعی بر عهده سازمان بهزیستی گذاشته شده و طرح الگوی مراقبت اجتماعی جامع(ماج) نیز در همین راستا طراحی و بصورت پیشگام در شهرستان اسلامشهر اجرا می شود.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: این طرح پس از اجرا در اسلامشهر و بررسی نتایج آن و اصلاح موارد احتمالی در جهت بهبود شاخص های سلامت اجتماعی در سراسر کشور اجرا خواهد شد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 7 اسفند 1396
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 141
captcha refresh