En
تاریخ : يکشنبه 13 اسفند 1396
کد 3362

برگزاری مراسم بزرگداشت مقام مادر با حضور فرماندار اسلامشهر و نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس

صبح امروز مراسم بزرگداشتی بمناسبت آغاز هفته گرامیداشت مقام مادر و روز زن با حضور امیراله حقیقی فرماندار اسلامشهر و پروانه مافی نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این مراسم که معاون سیاسی انتظامی فرماندار، بخشداران مرکزی، احمدآباد مستوفی و چهاردانگه نیز حضور داشتند، دکتر پروانه مافی در سخنانی ضمن تبریک هفته زن و میلاد حضرت فاطمه(س) با بیان اینکه اخلاق بسیار زیبا و سرشار از لطف و مهربانی دخت نبی اکرم(ص) از دانش الهی ایشان نشات گرفته بود اظهار داشت: همه ما باید حضرت فاطمه(س) را الگوی خود در زندگی قرار دهیم.
وی با اشاره به نامگذاری نخستین روز هفته زن با عنوان خودباوری، مهارت آموزی، تولید و اشتغال در حوزه زنان گفت: زنان و دختران ما امروز حضور پررنگی در مراکز دانشگاهی و علمی کشور دارند آنان باید با کسب علم و دانش رفتارهای متعالی را در خود نهادینه کنند و با خودباوری در حوزه ایجاد اشتغال و فعاتلیت های اقتصادی نیز فعالانه تر ورود کنند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در ادامه با اشاره به سخنان اخیر وزیر ارتباطات مبنی بر عدم مشاهده اختلاس و یا فساد در مدیران زن در کشور گفت: با وجود اینکه حضور زنان در عرصه های مدیریتی کم و محدود است با این حال زنان سلامت، تعهد و کارنامه ای درخشان در عرصه مدیریتی از خود ثبت کرده اند.
وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه کشور بر ضرورت رعایت عدالت جنسیتی تاکید شده افزود: در دولت تدبیر و امید نیز نگاه ویژه ای به امور مربوط به زنان و دختران وجود دارد و شاهد بودیم که دولت نیز با صدور ابلاغیه رسمی از مدیران ارشد دولتی خواسته تا پایان فعالیت چهار ساله دولت 30درصد از پست های مدیریتی به زنان سپرده شود.
مافی در ادامه با اشاره به نقش محوری زنان و مادران در خانواده ها گفت: در دین مبین اسلام نیز نگاه ویژه ای به امور مربوط به زنان وجود دارد و در قرآن کریم نیز سوره ای به نام نساء به زنان اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه هر چه زنان ما خوب باشند جامعه نیز شرایط خوبی خواهد داشت بر ضرورت حمایت همه جانبه از اصلاح مسائل و آسیب های حوزه زنان تاکید کرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقوع خشکسالی های اخیر در کشور اظهار داشت: کم آبی به مرور به موضوعی امنیتی در کشور تبدیل می شود و جنگ های آتی جهان نیز بر سر آب خواهد بود.
وی خواستار توجه بیش از پیش زنان و مادران به الگوی مصرف بهینه آب در مصارف خانگی شد و گفت: باید به توصیه هایی که درباره صرفه جویی در مصرف آب می شود توجه کافی داشته باشیم تا فرزندانمان در آینده با مشکل و بحران کم آبی در کشور مواجه نباشند.
گفتنی است در ادامه این مراسم که به همت کمیسیون امور بانوان فرمانداری و آبفای جنوب غرب استان تهران برگزار شد از تعدادی از زنان و مادران نمونه نیز تجلیل بعمل آمد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 13 اسفند 1396
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 169
captcha refresh