En
تاریخ : سه شنبه 22 اسفند 1396
کد 3380

رییس دادگستری اسلامشهر عنوان کرد:

تشکیل 24 هزار پرونده قضائی در سال 96 در شهرستان

رییس دادگستری اسلامشهر با بیان اینکه هر چه میزان پرونده های قضائی که در محاکم تشکیل می شود کاهش یابد نشاندهنده حال خوب جامعه است گفت: در سال جاری 24 هزار و 989 پرونده قضائی در دادگستری و محاکم شهرستان تشکیل شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر کمیلی مقدم که در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر سخن می گفت، افزود: ریشه بسیاری از اختلافات و ناهنجاری ها از موضوعات مرتبط با خانواده نشات می گیرد.
وی با اشاره به حجم بالای پرونده های مربوط به اختلافات خانوادگی در دادگستری اسلامشهر اظهار داشت: باید علل وقوع این اختلافات توسط کارشناسان امور خانواده مورد تحلیل و ارزیابی علمی قرار گیرد و در این حوزه چاره اندیشی شود.
کمیلی مقدم عدم وجود مهارتهای زندگی در زوجین را یکی از عوامل مهم بروز تعارضات و اختلافات خانوادگی برشمرد و خواستار عزم عمومی برای تحکیم بنیان خانواده در شهرستان شد.
وی با اشاره به تشکیل 10 هزار و 44 پرونده در مبحث خانواده در اسلامشهر در سال جاری گفت: متاسفانه امسال هزار و 433 پرونده طلاق نیز در شهرستان ثبت شده است.
رییس دادگستری اسلامشهر به برگزاری مشاوره های رسمی توسط بهزیستی برای زوج هایی که بدنبال طلاق هستند افزود: این جلسات مشاوره ای تاثیر مثبتی در کاهش میزان طلاق بویژه طلاق های توافقی داشته است.
وی همچنین به برگزاری صد جلسه آموزش مهارتهای زندگی برای 602 زوج پیش از آغاز زندگی مشترک اشاره کرد و گفت: برگزاری این جلسات آموزشی می تواند در تداوم زندگی زوجین بویژه در ماهها و سالهای نخست زندگی مشترک موثر باشد.
کمیلی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش کلاهبرداری ها و جرائم مالی اشاره کرد و گفت: بخش قابل توجهی از جرائم مالی شهرستان به شهرک کامیونداران مربوط می شد که در این زمینه اقداماتی توسط شورای تامین و دستگاههای خدماتی جهت نظم و نظام یافتن فعالیتهای این شهرک صورت گرفت و تعداد پرونده های مربوط به جرائم مالی این شهرک کاهش یافت.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 اسفند 1396
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 120
captcha refresh