En
تاریخ : سه شنبه 22 اسفند 1396
کد 3382

برگزاری آخرین جلسه شورای اداری اسلامشهر در سال 96 به ریاست فرماندار شهرستان

آخرین جلسه شورای اداری اسلامشهر در سال 96صبح امروز به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور حجت الاسلام والمسلمین نوروزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر امیراله حقیقی در سخنانی در این جلسه ضمن گرامیداشت 22 اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و بزرگداشت مقام شامخ شهدا به برگزاری مطلوب دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال 96 در شهرستان اشاره کرد و گفت: با تعامل، همدلی و تلاش همه جانبه مسئولان اسلامشهر این دو انتخابات بخوبی در اردیبهشت ماه  برگزار شد.
وی با بیان اینکه همدلی و وحدت کم نظیری با محوریت حجت الاسلام والمسلمین نوروزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر و سایر ائمه جمعه محترم در شهرستان حاکم است گفت: با همراهی روسای ادارات و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا با مجموعه فرمانداری امر خدمت رسانی به مردم به نحوی مطلوب در شهرستان در حال انجام است.
حقیقی افزود: در نظام اسلامی مردم ولی نعمت مسئولان هستند و خدمت به این مردم وظیفه ای خطیر بر دوش مسئولان است و هیچ قصور و کوتاهی در این راه و یا برخورد نامناسب با مردم در ادارات پذیرفتنی نیست و باید اصل مهم تکریم ارباب رجوع در دستگاهها و ادارات شهرستان بخوبی اجرایی شود.
وی با بیان اینکه مردم اسلامشهر همواره حامی و پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی هستند و در حوادث دی ماه هیچگونه مشکلی در اسلامشهر مشاهده نشد گفت: مردم مومن و انقلابی اسلامشهر با حضور حماسی خود در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن ماه نیز حمایت قاطع خود را از نظام اسلامی نشان دادند.
فرماندار اسلامشهر در ادامه ضمن قدردانی از تلاش های اعضای شورای تامین و زحمات شبانه روزی نیروی های انتظامی و امنیتی شهرستان و دستگاه قضائی افزود: بر اساس اعلام شورای تامین استان تهران، شهرستان اسلامشهر با اقدامات صورت گرفته در حوزه های امنیتی و اجتماعی رتبه های نخست و برتر در برخی شاخص های امنیتی در سطح استان را بدست آورد.
حقیقی همچنین به اجرای دو طرح موفق سپاس در طول سال در شهرستان اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران مسئولان شهرستان با کلیه خانواده معظم شهدا دیدار و دلجویی داشتند.
وی به تشکیل ستاد تسهیلات سفر در شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: این ستاد جهت ارائه خدمات هرچه بیشتر به شهروندان و مسافران نوروزی تشکیل شده است و محل هایی برای اسکان موقت مسافران نوروزی پیش بینی شده و ادارات خدمات رسان از جمله اورژانس و هلال احمر در تعطیلات نوروزی در آماده باش کامل خواهند بود.
فرماندار شهرستان اسلامشهر بر ضرورت دقت و نظارت مستمر بر بازار شب عيد از لحاظ کمي و کيفي و کنترل قيمتهاي اجناس بويژه اقلام ضروري مردم تاکيد کرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین با اشاره به اهمیت فعالیت مستمر مراکز درمانی شهرستان در تعطیلات و آمادگی آتش نشانی و اورژانس جهت ارائه خدمات به شهروندان گفت: در ورودی های اسلامشهر، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی نیز اکیپ هایی جهت راهنمائی و ارائه خدمات به مسافران نوروزی اعم از تلفن های ضروری شهرستان، مراکز اسکان مسافران و... مستقر می شوند.
وی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروز و سفر های نوروزی افزود: باید اطلاع رسانی های لازم در خصوص رعایت نکات ایمنی در منازل توسط خانواده ها ولزوم همکاری با نیروی انتظامی در این ایام صورت گیرد.
حقیقی با اشاره به اقدامات صورت گرفته فرهنگی توسط دستگاههای ذیربط جهت تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان و خانواده ها برای پرهیز از انجام رفتارهای پرخطر و استفاده از مواد محترقه گفت: ان شاءا... شب چهارشنبه سوری امسال بدون کوچکترین خطر و آسیبی سپری شود.
فرماندار اسلامشهر همچنین بر ضرورت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در تعطیلات عید نوروز و پیشگیری از تغییر کاربری های زمین های کشاورزی توسط دستگاههای ذیربط تاکید کرد.
حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه از سال ۹۲ تابحال هیچ واحد تولیدی بحرانی در شهرستان بدلیل مشکلات اقتصادی تعطیل نشده اظهار داشت: شرکت های تولیدی و صنعتی مشکل دار و بحرانی شهرستان بحمدا... در حال حاضر شرایط مطلوبی دارند و چرخ فعالیت این شرکتها بخوبی در حال گردش است.
وی در ادامه بر ضرورت تامین روشنائی جاده احمدآباد مستوفی تاکید کرد و افزود: تاریکی این محور پرتردد باعث افزایش تعداد تصادفات جاده ای شهرستان شده و باید اداره راهداری تکمیل این پروژه را با سرعت بیشتری پیگیری کند تا این پروژه تا پایان فروردین ماه بطور کامل انجام شود.
فرماندار اسلامشهر ضمن قدردانی از شهرداری اسلامشهر برای تامین روشنائی بخش هایی از جاده احمدآباد مستوفی ادامه داد: شهرداری احمدآباد مستوفی نیز روشنائی بخش دیگری از این محور پرتردد را انجام خواهد داد.
وی در ادامه با اشاره به ارتقاء معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان و انتخاب وی به عنوان فرماندار شهرستان مهران از سوی وزیر کشور از تلاش های و فعالیت های موثر نظام ملک شاهی در فرمانداری اسلامشهر نیز تجلیل و قدردانی کرد.
حقیقی در بخش پایانی سخنان خود ضمن قدردانی از ائمه جمعه شهرستان، روسای ادارات و مسئولان دستگاههای اجرائی، بخشداران، دهیاران و شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا بواسطه تلاش های صورت گرفته در سال ۹6 گفت: ان شاءا... سال ۹7 برای مردم و مسئولان شهرستان سالی خوب و سرشار از موفیقت باشد.
همچنین در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نوروزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر در سخنانی اظهار داشت: برای نظام مقدس جمهوری اسلامی که حاصل خون۲۳۰ هزار شهید عالی مقام است گرفتن رشوه و زیر میزی در ادارات خیانت به خون شهدا است و یکی از محرمات قطعی و از گناهان بزرگ در دین مقدس محسوب می شود.
وی تصریح کرد: غش در معامله بسیار ناپسند است و لازم است که خودرو سازها، مامورین خریدهای ادارات، به این موضوع توجه لازم را داشته باشند و در این مورد تخطی نکنند چرا که لازم است مسئولین نظام نسبت به مال، نوامیس و دین مردم امانت دار خوبی باشند.
گفتنی است در این جلسه از مسئولان کمیته های ستاد بزرگداشت دهه فجر نیز قدردانی بعمل آمد.

 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 اسفند 1396
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 200
captcha refresh