En
تاریخ : شنبه 1 ارديبهشت 1397
کد 3399

فرماندار اسلامشهر خبر داد:

کسب رتبه نخست استانی توسط کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای شهرستان

فرماندار اسلامشهر از کسب رتبه نخست استان تهران توسط کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای شهرستان در سال 96 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر امیراله حقیقی در نخستین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای شهرستان ضمن قدردانی از تلاش های اعضای این کمیسیون بویژه نظام ملکشاهی معاون سابق سیاسی انتظامی فرماندار در سال گذشته اظهار داشت: نام گذاری امسال به عنوان «حمایت از کالای ایرانی» توسط مقام معظم رهبری مسئولیت مهم و خطیری را بر عهده همه مسئولین و مردم قرار داده است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.
وی با بیان اینکه با حمایت از کالای ایرانی تولیدکنندگان نیز دلگرم خواهند شد و شاهد افزایش کمی و کیفی کالاهای تولید داخل خواهیم بود افزود: یکی از راههای حمایت از کالای ایرانی برخورد جدی و مستمر با قاچاق کالاهای خارجی است و اعضای کمیسیون باید برنامه ریزی مدونی در این راستا در سال جاری داشته باشند.
حقیقی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی باید ادارات و دستگاههای اجرائی پیش قدم شوند افزود: همه ما باید به این امر مهم به عنوان یک وظیفه قانونی، شرعی و ملی توجه کنیم.
فرماندار اسلامشهر در ادامه با بیان اینکه باید از کلیه ظرفیتها از جمله رسانه ها و مطبوعات در راستای حمایت از کالای ایرانی استفاده شود گفت: مشارکت مردم در بحث حمایت از کالای ایرانی می تواند تاثیرات مثبت فراوانی در حوزه تولید و اشتغال ایجاد کند و به رشد شاخص های اقتصادی کشور کمک شایانی کند.
وی افزود: قرار گرفتن شهرستان اسلامشهر در نزدیکی شهر تهران و همچنین مجاورت این شهرستان با آزاد راههای تهران- قم و تهران- ساوه باعث شده تا قاچاقچیان از این شهرستان برای دپو و یا ترانزیت کالای قاچاق استفاده کنند.
 حقیقی با اشاره به شناسائی نقاط دپوی کالای قاچاق در شهرستان در سال گذشته توسط دستگاههای ذیربط تصریح کرد: با توجه به اینکه ورود کالای قاچاق و غیر مجاز همواره روشی برای ضربه و آسیب به تولید کشور بوده است باید در سال جدید نیز اماکنی که کالای قاچاق در آنجا دپو می شوند شناسایی شده و با افراد متخلف برخورد قانونی صورت گیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه تعامل و هماهنگی مناسبی بین اعضای این کمیسیون بویژه نیروی انتظامی و مجموعه قضائی شهرستان برای برخورد و مبارزه با کالای قاچاق وجود دارد گفت: در سال گذشته کشفیات نیروی انتظامی در زمینه کالای قاچاق نیز افزایش 90 درصدی داشت و 21 میلیارد تومان کالای قاچاق در شهرستان از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.
فرماندار اسلامشهر تصریح کرد: در کنار مبارزه با کالای قاچاق، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و اتحادیه ها نیز باید نظارت کافی و مستمر بر کیفیت و قیمت کالاهایی که توسط واحدهای صنفی عرضه می شوند داشته باشند و باهرگونه گران فروشی برخورد کنند.
حقیقی اظهار داشت: با توجه به موضوعات مطرح‌شده در این جلسه، محورهای کاری کمیسیون مبارزه با کالای قاچاق شهرستان در سال جدید موضوعاتی همچون ناامن کردن شهرستان برای دپوی کالای قاچاق با نظارت جدی اعضاء و اجرای گشت‌های مشترک به‌صورت مستمر، ایجاد وحدت رویه در بین اعضاء جهت ورود جدی‌تر و کار آیی بیشتر در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کنترل مجرمین سابقه دار، شناسایی و شناسنامه دار کردن محل‌های احتمالی دپوی کالای قاچاق و اجرای طرح‌های ضربتی، اجرای منظم گشت‌های مشترک با موضوعات تخصصی و حضور کارشناسان متخصص بویژه در سطح بخشها و روستاهای شهرستان و همچنین برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی برای اصناف و اتحادیه خواهد بود.
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 1 ارديبهشت 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 114