En
تاریخ : شنبه 8 ارديبهشت 1397
کد 3417

در آستانه روز جهانی کارگر صورت گرفت:

دیدار اعضای خانه کارگر اسلامشهر با فرماندار شهرستان

در آستانه روز جهانی کارگر صبح امروز اعضای خانه کارگر اسلامشهر با فرماندار شهرستان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این دیدار امیراله حقیقی در سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، هفته معلم و روزجهانی کارگر به جامعه کارگری بویژه کارگران شهرستان اسلامشهر گفت: کارگران ایثارگران عرصه اقتصاد و تولید هستند که در راه رشد و شکوفایی اقتصاد کشور ایثارگری می کنند.
وی با اشاره به نامگذاری سال ۹7 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال « حمایت از کالای ایرانی» افزود: حمایت مردم از کالای تولید داخل که حاصل دسترنج و تلاش کارگران ایرانی است، می تواند تاثیر بسزایی در رونق هرچه بیشتر فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین بهبود شاخص های اقتصادی داشته باشد.
حقیقی با بیان اینکه دولت با وجود مشکلات و محدودیت ها به عهدی که با مردم بسته پایبند است و تمام تلاش خود را برای بهبود معیشت اقشار مختلف جامعه بویژه کارگران به كار بسته است، تصریح کرد: برنامه های دولت در خصوص رونق یافتن فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در حال اجراست و امیدواریم امسال با وحدت و همدلی بیش از گذشته شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد کشورمان باشیم.
 فرماندار اسلامشهر با اشاره به اهمیت حمایت همه اقشار جامعه بویژه کارگران از برنامه های دولت گفت: هیچ دولتی بدون پشتیبانی و حمایت مردم نمی تواند موفق باشد. افزایش 12 درصدی تعداد آرای دکتر روحانی در انتخابات سال گذشته نسبت به سال 92 در اسلامشهر نشان می دهد که مردم اسلامشهر و جامعه کارگری شهرستان حمایت ویژه ای از برنامه های دولت تدبیر و امید دارند.
وی همچنین با اشاره به اینکه خانه کارگر از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در همه زمینه های سیاسی اجتماعی و اقتصادی حضوری فعال داشته ادامه داد: خانه کارگر به عنوان یک نهاد مدنی موثر و ریشه دار، نقش مهمی در ایجاد تحرک و نشاط سیاسی در جامعه ایفا می کند.
حقیقی با بیان اینکه مردم اسلامشهر همواره حامی و پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی هستند گفت: مردم مومن و انقلابی و کارگران زحمتکش اسلامشهر همواره با حضور حماسی خود در راهپیماییها و انتخابات مختلف، حمایت قاطع خود را از نظام اسلامی نشان داده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه از سال ۹۲ تابحال هیچ واحد تولیدی بحرانی در شهرستان بدلیل مشکلات اقتصادی تعطیل نشده اظهار داشت: با همکاری و تعامل دستگاههای خدمات رسان، کلیه شرکت های تولیدی و صنعتی مشکل دار و بحرانی شهرستان بحمدا... در حال حاضر شرایط مطلوبی دارند و کار و تولید در این مجموعه ها ادامه دارد.
فرماندار شهرستان اسلامشهر آموزش کارگران را یکی از فعالیت ها و اقدامات بسیار مناسب خانه کارگر عنوان کرد و گفت: امروز دانشگاه علمی کاربردی بخوبی وظیفه آموزش کارگران را انجام می دهد و ما نیز از برنامه های این واحد دانشگاهی حمایت خواهیم کرد.
وی بر لزوم توجه به تامین نیازهای مختلف کارگران در حوزه های مختلف افزود: باید امکانات و فضاهای ورزشی و رفاهی شهرستان با تعامل و هماهنگی دستگاههای متولی با خانه کارگر در اختیار کارگران نیز قرار بگیرد تا این عزیزان و خانواده هایشان نیز بتوانند از این امکانات بهره مند شوند.
در ادامه این دیدار نیز پورطالبیان رییس خانه کارگر اسلامشهر در سخنانی ضمن تبریک روز جهانی کارگر و اعیاد شعبانیه از حمایت های فرماندار شهرستان از برنامه های خانه کارگر در اسلامشهر قدردانی کرد و افزود: بهبود شرایط معیشتی کارگران و تامین امنیت شغلی این قشر از جمله دغدغه های مهم جامعه کارگری بشمار می رود.
وی با بیان اینکه جمعیت قابل توجهی از ساکنان این شهرستان را طبقه کارگر تشکیل می دهند، گفت: بحمداله خانه کارگر اسلامشهر در حوزه های مرتبط با جامعه کارگری فعالانه مشغول فعالیت و اجرای برنامه های آموزشی و رفاهی است.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 8 ارديبهشت 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 106