En
تاریخ : شنبه 9 تير 1397
کد 3478

با حضور فرماندار اسلامشهر صورت گرفت:

برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر و بزرگداشت هفته قوه قضائیه با حضور حجت‌الاسلام سید رضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز، امیراله حقیقی فرماندار اسلامشهر، حجت الاسلام والمسلمین نوروزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر، اسدی مقدم دادستان و کمیلی مقدم رئیس دادگستری شهرستان، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم این شهرستان در سالن اجتماعات اردوگاه شهید غلامی سپاه ناحیه سید الشهداء(ع) اسلامشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این مراسم که معاونین فرماندار، بخشداران مرکزی، احمدآباد مستوفی و چهاردانگه، فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع)، فرمانده انتظامی شهرستان، شهردار و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، نیروهای نظامی و انتظامی و مسئولان ادارات حضور داشتند، حجت‌الاسلام  سید رضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز در سخنانی خواستار اتحاد و همدلی برای حل مشکلات کشور در شرایط کنونی شد و گفت: بهتر است در شرایطی که وضع ما هم در داخل کشور و هم در امور بین‌الملل تا حدودی دشوار شده، به جای توجه به اشکالات و انتقاد، دست به دست هم با نقدی سازنده و به دور از توهین اشکالات جامعه را مرتفع سازیم.
وی با اشاره به جایگاه رفیع قوه قضائیه افزود: کار در قوه قضائیه مشکل و پاداش، ثواب و درجات بسیاری هم دارد، آیت‌الله بهشتی و قدوسی که در قوه قضائیه کار کرده و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، دانا و آگاه بودند و به حق قضاوت می‌کردند که در نهایت نیز جانشان را در این راه فدا کردند.
اکرمی ضمن اشاره به خصوصیات شهید بهشتی عنوان کرد: بهشتی یک تحصیل‌کرده، زبان‌دان و عالم به زمان بود، اما جو تبلیغاتی آن زمان به قدری زشت بود که تهمت‌هایی را از روی جهل و حسادت به ایشان نسبت دادند که تنها شهادت توانست ایشان را تبرئه کند.
وی همچنین اظهار داشت: از روسای دادگستری می‌خواهیم تا در جلساتی که ماهیانه با امام جمعه و مسئولان محلی می‌گذارند شفاف‌سازی کرده و مسئولان ذی‌ربط را برای حل مشکلات شهرستان در زمینه حقوقی، آسیب‌های اجتماعی، خانوادگی، اعتیاد و غیره به یاری بطلبند.
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اسلامشهر تصریح کرد: شهرستان اسلامشهر به اندازه استان سمنان جمعیت دارد اما مشکلاتش به مراتب بیشتر از استان سمنان است و این عزم بیشتر مسئولان و صاحب‌نظران را می‌طلبد تا در اتاق‌های فکر بنشینند و برای سازندگی شهرستان و کشور با راهنمایی و همفکری هم تلاش کنند.
اکرمی با بیان اینکه ترامپ بزرگ‌ترین منافق زمان است که حتی از اختلاف و فاصله‌اندازی بین پدر، مادر و فرزند هم ابایی ندارد تصریح کرد: آمریکا تاکنون 45رئیس‌جمهور داشته و پیمان‌شکن‌تر و دیوانه‌تر از ترامپ به خود ندیده است، اسرائیل نیز برای تفرقه و نابودی مسلمانان در خاورمیانه از او حمایت می‌کند.
همچنین در ادامه این مراسم از فرزندان شهید شاغل در مجموعه قضائی شهرستان تجلیل بعمل آمد و در ادامه نیز به امامت امام جمعه اسلامشهر نماز میت بر پیکر پاک شهید مدافع حرم شهید «موسی رجبی» اقامه شد. 
  • نوشته شده
  • در شنبه 9 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 144