En
تاریخ : يکشنبه 17 تير 1397
کد 3493

فرماندار اسلامشهر تاکید کرد:

لزوم ایجاد امید در مردم در شرایط حساس کشور

فرماندار اسلامشهر در پنجمین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی ستاد اربعین شهرستان بر لزوم ایجاد امید و پرهیز از مایوس ساختن مردم توسط مسئولان در شرایط حساس کشور تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر امیراله حقیقی در سخنانی ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: دشمنان ما جنگ اقتصادی علیه کشورمان به راه انداخته اند و دولت تدبیر و امید نیز برنامه ریزی هایی در این زمینه اتخاذ کرده که همه مسئولان باید بی کم و کاست در راستای اجرای این برنامه ها عمل کنند.
حقیقی افزود: در نظام اسلامی مردم ولی نعمت مسئولان هستند و خدمت به این مردم وظیفه ای خطیر بر دوش مسئولان است و هیچ قصور و کوتاهی در این راه و یا برخورد نامناسب با مردم در ادارات پذیرفتنی نیست و باید اصل مهم تکریم ارباب رجوع در دستگاهها و ادارات شهرستان بخوبی اجرایی شود.
وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی همواره حامی و پشتیبان نظام اسلامی بوده و به آرمانهای انقلاب وفادار هستند، گفت: مردم مومن و انقلابی همواره با حضور حماسی خود در راهپیمایی ها و انتخابات مختلف حمایت قاطع خود را از نظام اسلامی نشان دادند.
فرماندار اسلامشهر در ادامه خواستار توجه بیش از پیش مسئولان شهرستان به درخواست های مردم شد و گفت: گاهی اوقات ممکن است درخواست شهروندی با موازین قانونی نیز مطابقت نداشته باشد و توجیه توام با خوشرویی آن شهروند از سوی رئیس یک مجموعه می تواند رضایتمندی او را به همراه داشته باشد.
حقیقی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی بر ضرورت حمایت و تقویت کالای ایرانی تاکید و آن را یک تکلیف ملی عنوان کرد و افزود: فرهنگ سازی استفاده از کالای داخلی باید از سطح مدارس آغاز و در همه ادارات و سازمان ها دولتی و خصوصی گسترش یابد .
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره در سالهای اخیر در رهنمودها و فرمایشاتشان بر لزوم توجه به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و همچنین حمایت از کالای ایرانی تاکید داشتند گفت: اگر می خواهیم در مسیر رشد و توسعه حرکت کرده و روی پای خودمان بایستیم و توطئه های ارزی دشمنان را خنثی کنیم باید از کالاهایی که در داخل کشورمان و توسط تولیدکنندگان ایرانی تولید می شود، حمایت کنیم.
فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت توجه ادارات و کلیه دستگاههای شهرستان به مصرف بهینه آب و برق تاکید کرد و گفت: بر اساس تصمیم استانداری تهران ساعت کار ادارات در شهرستان نیز تغییر کرده و مدیران دستگاهها باید اهتمام ویژه ای به کاهش مصرف آب و برق در ادارات داشته باشند.
حقیقی ادامه داد: ارزیابی از ادارات در این زمینه صورت خواهد گرفت و باید حداقل 20درصد از میزان مصرف آب و برق در ادارات کاسته شود.
وی ضمن قدردانی از بیانات ائمه جمعه شهرستان در نماز جمعه این هفته در خصوص ضرورت صرفه جوئی در مصرف آب و برق توسط مردم گفت: در این زمینه باید فرهنگسازی لازم صورت گیرد و از مساجد، رسانه ها و... برای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و برق و سایر حامل های انرژی در سطح جامعه کمک گرفت.
فرماندار اسلامشهر در ادامه با بیان اینکه هماهنگی برنامه های گرامیداشت دهه کرامت و ستاد اربعین از جمله دستور کارهای جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان است گفت: افتخار همه ما ایرانیان این است که در کشوری زندگی می کنیم که بارگاه ملکوتی امام هشتم حضرت امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) در آن قرار دارد.
وی با بیان اینکه برنامه های متنوع فرهنگی،هنری، مذهبی و... توسط دستگاههای ذیربط در دهه کرامت در شهرستان اجرا خواهد شد، افزود: این برنامه ها با محوریت مردم و با مشارکت شهروندان خواهد بود.
حقیقی همچنین با بیان اینکه راه پیمایی زائران اربعین حسینی عاشقان سید و سالار شهیدان در سالهای اخیر با ابهت و گستردگی خاصی انجام می شود و شاهد حضور میلیونی هموطنانمان در این راه پیمایی عظیم هستیم گفت: همه ما عاشقان و شیفتگان امام حسین(ع) نیز وظیفه داریم تا به زائران خدمت کنیم و ان شاءا... راه پیمائی امسال اربعین نیز در صحت و امنیت کامل برگزار شود.
وی با بیان اینکه راه پیمائی عظیم اربعین یک حرکت بزرگ و تاثیرگذار جهانی است گفت: در امر ارزشمند خدمات رسانی به زائران اربعین از بودجه دولتی استفاده نمی شود و مانند سالهای گذشته اقشار مختلف مردم و خیرین شهرستان، صاحبان صنایع، اصناف و اتحادیه ها در این امر خیر و ارزشمند مشارکت خواهند داشت.
حقیقی ادامه داد: بسیاری از علاقه‌مندان به سرور و سالار شهیدان در اسلامشهر تمایل دارند تا نذوراتشان جهت پذیرائی از زائرین اربعین حسینی را اهدا کنند. این نذورات و کمک‌های نقدی و غیر نقدی بصورت متمرکز و شهرستانی جمع آوری خواهد شد و در نهایت در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.
فرماندار اسلامشهر با اشاره به اینکه امسال این ستاد در زمینه اعزام زائران از طریق کاروانها نیز فعالیت دارد گفت: در این باره از ظرفیت مساجد، پایگاههای بسیج و کانون های فرهنگی استفاده شده و برنامه ریزی ها و اقدامات لازم در این زمینه نیز در حال انجام است.

 

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 139