En
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397
کد 3499

فرماندار اسلامشهر خواستار شد:

تشدید نظارت بر کیفیت و کمیت کالاها در واحدهای صنفی شهرستان

فرماندار اسلامشهر خواستار تشدید نظارت بر کیفیت و کمیت کالاهایی که در واحدهای صنفی شهرستان عرضه می شود شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر امیراله حقیقی که در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان سخن می گفت، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: بخشی از وضعیتی که در بازار حاکم است به فضا سازی روانی مربوط می شود و می توان با اطلاع رسانی و آگاه سازی، هیجانات ناشی از عملیات روانی دشمنان را خنثی کرد.
حقیقی با بیان اینکه بحمدا... کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم با برنامه ریزی های دولت به میزان کافی تامین شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد خاطر نشان کرد: بی تردید نظام اسلامی همچون گذشته این شرایط سخت را نیز با کمک و همراهی مردم پشت سرخواهد گذاشت.
وی همچنین به وجود برخی محدودیت ها که منجر به افزایش قیمت ارز شده اشاره کرد و افزود:  دشمنان ما جنگ اقتصادی علیه کشورمان به راه انداخته اند و دولت نیز برنامه ریزی هایی در این زمینه اتخاذ کرده و همه مسئولان باید در راستای اجرای این برنامه ها حرکت کنند.
فرماندار اسلامشهر همچنین با بیان اینکه کارگروه ویژه ای جهت مبارزه با قاچاق کالا و همچنین نظارت بیشتر بر عملکرد واحدهای صنفی تشکیل می شود گفت: با قاچاق کالا در سطح شهرستان به شکلی جدی و قاطع برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به آثار زیانبار قاچاق کالا به اقتصاد کشور و فعالیت تولیدکنندگان کالاهای داخلی اظهار داشت: بازرسی از باراندازها و محل های احتمالی دپوی کالای قاچاق نیز نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت تا با این پدیده شوم مقابله جدی صورت گیرد.
حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به احداث و راه اندازی مرکز موقت عرضه دام زنده توسط شهرداری اسلامشهر گفت: فعالیت واحدهای عرضه دام زنده در نقاط مختلف شهر علاوه بر ایجاد فضایی نازیبا باعث شیوع آلودگی های مختلف می شد.
وی با بیان اینکه با دستور مقامات قضائی شهرستان کلیه مراکز عرضه دام در این مرکز مستقر شده اند افزود: باید در بخش احمدآباد مستوفی نیز مرکزی مشابه جهت ساماندهی واحدهای عرضه دام زنده که در نوروزآباد فعال هستند، احداث شود.
فرماندار اسلامشهر در ادامه درباره نحوه صدور پروانه برای باغ تالارهایی که خارج از محدوده شهری قرار دارند نیز اظهار داشت: اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه در این زمینه باید علاوه بر دستگاههای ذیربط از اداره جهاد کشاورزی نیز استعلامات لازم را اخذ کنند.
حقیقی در بخش پایانی  سخنان خود بر ضرورت توجه کلیه دستگاههای اجرائی، واحدهای تولیدی و صنعتی و اصناف و کسبه شهرستان به مصرف بهینه آب و برق تاکید کرد و گفت: صرفه جوئی در مصرف آب، برق و سایر حامل های انرژی امروز به وظیفه همگانی تبدیل شده و همه باید در این زمینه دقت کافی داشته باشیم.
 
 

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 119