En
تاریخ : پنجشنبه 21 تير 1397
کد 3500

فرماندار اسلامشهر:

عبور از شرایط فعلی کشور با اراده ملی و اعتماد عمومی امکان پذیر است

فرماندار اسلامشهر در جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت: عبور از شرایط فعلی کشور و رفع مشکلات اقتصادی با اراده ملی، اعتماد عمومی و مشارکت و همراهی مردم با مسئولان امکان پذیر است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر امیراله حقیقی در سخنانی در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان ما به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم هستند، ایجاد امید در کشور وظیفه همه مسئولان و صاحبان تریبون است.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه در چهل سال گذشته نظام جمهوری اسلامی با محوریت حضرت امام خمینی(ره) و پس از ایشان با هدایت های مقام معظم رهبری از گذرگاههای سخت به سلامت عبور کرده گفت: ان شاءا... ایران اسلامی این جنگ اقتصادی دشمنان را به سلامت سپری خواهد کرد و هیچ گزندی به کشور نخواهد رسید.
وی با بیان اینکه دشمنانی که امروز در برابر ما صف کشیده اند از عزت، اقتدار و نقش کم نظیر منطقه ای ایران اسلامی و حمایت از مسلمانان مظلوم عصبانی هستند افزود: با مشارکت و همت جمعی مردم و مسئولان، اقتصاد کشور نیز در مسیر رشد و توسعه حرکت خواهد کرد و همچون گذشته دشمنان ما سرشکسته و مایوس خواهند شد.
حقیقی همچنین با بیان اینکه مردم اسلامشهر نیز همواره حامی و پشتیبان نظام اسلامی بوده و به آرمانهای انقلاب وفادار هستند، گفت: مردم مومن و انقلابی اسلامشهر همواره با حضور حماسی خود در راهپیمایی ها و انتخابات مختلف حمایت قاطع خود را از نظام اسلامی نشان دادند و در مقاطعی که برخی ناآرامی ها در نقاط مختلف کشور روی داد شاهد بودیم که کوچکترین مشکلی در اسلامشهر رخ نداد.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره در سالهای اخیر در رهنمودها و فرمایشاتشان بر لزوم توجه به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و همچنین حمایت از کالای ایرانی تاکید داشتند گفت: اگر می خواهیم در مسیر رشد و توسعه حرکت کرده و روی پای خودمان بایستیم و توطئه های ارزی و اقتصادی دشمنان را خنثی کنیم باید از کالاهایی که در داخل کشورمان و توسط تولیدکنندگان ایرانی تولید می شود، حمایت کنیم.
فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برنامه های متنوع فرهنگی،هنری و مذهبی توسط دستگاههای ذیربط در دهه کرامت در شهرستان اجرا خواهد شد، افزود: این برنامه ها با محوریت مردم و با مشارکت شهروندان خواهد بود.
وی همچنین از برگزاری هفته فرهنگی اسلامشهر در نیمه دوم سال جاری خبر داد و گفت: کلیه ادارات، نهادها، سازمانها، اصناف و ثمن های فعال در شهرستان حداکثر توان خود را از جنبه های مختلف به کار گیرند تا شاهد برپایی هرچه باشکوهتر این رویداد فراگیر فرهنگی در سطح اسلامشهر باشیم .
حقیقی با بیان اینکه اسلامشهر به شهر حافظان قرآن شهره است و خواستگاه 900 شهید والامقام است گفت: شهرستان اسلامشهر از ظرفیت های کم نظیر فرهنگی برخوردار است و می توان برای بیش از 30 هزار دانشجو و صد هزار دانش آموز این شهرستان برنامه های متنوع و موثر فرهنگی در هفته فرهنگی اسلامشهر اجرا کرد.
وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه باید حداقل ۲۰درصد از میزان مصرف آب و برق در ادارات کاسته شود، بر ضرورت توجه ادارات و کلیه دستگاههای شهرستان و اقشار مختلف مردم به مصرف بهینه آب و برق تاکید کرد.
همچنین در بخش دیگری از این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نوروزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر در سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س)، تزکیه نفس را راه رسیدن به رستگاری عنوان کرد و گفت: بسیاری از گرفتاری های امروز ما به دلیل دوری از تزکیه نفس است.
وی افزود: اگر هوای نفس را کنار بگذاریم و صرفاً به منافع خودمان فکر نکنیم، بسیاری از مسائل و مشکلاتی که در بازار کشورمان وجود دارد، حل خواهد شد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 21 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 116