En
تاریخ : پنجشنبه 21 تير 1397
کد 3501

برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش اسلامشهر به ریاست فرماندار شهرستان

جلسه شورای آموزش و پرورش اسلامشهر صبح امروز به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر امیراله حقیقی در سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) با بیان اینکه تابحال گلایه ای از سوی شهروندان درخصوص ثبت نام دانش آموزان در مدارس عنوان نشده گفت: ثبت نام از دانش آموزان در مدارس دولتی باید بصورت کاملاً شفاف صورت گیرد و در این زمینه نباید بصورت سلیقه ای عمل شود.
وی با اشاره به نگرانی ها و دغدغه هایی که خانواده ها در خصوص شهریه های دانش آموزان دارند افزود: باید وضعیت اقتصادی خانواده ها در اسلامشهر مورد توجه قرار گیرد و اگر افزایشی در شهریه ها وجود ندارد نباید اسلامشهر را با مناطق تهران قیاس کرد.
فرماندار اسلامشهر در ادامه با اشاره به اینکه برای کاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان باید علاوه بر آموزش دانش آموزان برای اولیاء آنان و خانواده ها نیز دوره های آموزشی برگزار کرد اظهار داشت: باید از کلیه امکانات شهرستان برای برگزاری دوره های آموزش همگانی برای اولیاء دانش آموزان استفاده کرد تا با آگاهسازی خانواده ها و هوشیاری والدین میزان آسیب های اجتماعی در شهرستان را کاهش داد.
وی همچنین درخصوص احتمال کاهش 12 ساعتی کلاس های درسی دانش آموزان مقطع دوازدهم دبیرستانها نیز افزود: پیگیری های لازم از سوی شورای آموزش و پرورش استان تهران جهت متوقف ساختن اجرای این طرح در سال جاری انجام خواهد شد.
حقیقی ادامه داد: بسیاری از مدیران و معلمان مدارس و دبیرستانها اجرای این طرح را مفید نمی دانند و به نظر می رسد این تصمیم چندان کارشناسانه اتخاذ نشده و باید مورد بازنگری قرار گیرد.
رئیس شورای آموزش و پرورش اسلامشهر درباره انتشار خبر رایگان شدن هزینه انشعابات آب، برق، گاز و... مدارس نیز اظهار داشت: در این زمینه اگر قانونی مصوب شده باید جهت اجرا ابلاغ شود تا مدیران مدارس نیز از بلاتکلیفی که در این زمینه دارند خارج شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فضای تعامل و همدلی که بین مسئولان شهرستان وجود دارد اشاره کرد و گفت: همکاری بسیاری خوبی بین آموزش و پرورش و شهرداری و شورای اسلامی اسلامشهر وجود دارد و در هفته های اخیر توافقات مناسبی بین این دو مجموعه صورت گرفته است.
حقیقی تصریح کرد: با توافقاتی که صورت گرفت هفته گذشته شاهد تخریب مدرسه پروین اعتصامی که در مسیر کنارگذر 24 متری قرار داشت بودیم که احداث این کنارگذر می تواند در رفع بخشی از مشکلات ترافیکی اسلامشهر موثر باشد.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت هنرستان نیمه کاره شهرک امام حسین(ع) نیز اظهار داشت: بزودی جلسه ای با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و مسکن و شهرسازی استان تهران در اسلامشهر برگزار خواهد شد تا این هنرستان نیز تعیین تکلیف شود.
فرماندار اسلامشهر در بخش پایانی سخنان بر ضرورت صرفه جوئی در مصرف آب و برق توسط شهروندان و اقشار مختلف مردم تاکید کرد و گفت: در ادارات و دستگاههای دولتی نیز باید مصرف آب و برق نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 20 درصد کاهش یابد.
وی افزود: بی تردید با مشارکت و همراهی مردم و درایت و تدبیر مسئولان شهرستان و توجه ویژه به امر مصرف بهینه حامل های انرژی بویژه آب و برق این شرایط نیز بخوبی مدیریت خواهد شد.


 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 21 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 143