En
تاریخ : چهارشنبه 27 تير 1397
کد 3509

برگزاری کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری اسلامشهر به ریاست فرماندار شهرستان

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری اسلامشهر صبح امروز به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور حاتم شاکرمی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این جلسه امیراله حقیقی در سخنانی ضمن تبریک دهه کرامت و هفته بهزیستی و تامین اجتماعی ایجاد اشتغال را اولویت نخست کشور عنوان کرد و گفت: با ایجاد اشتغال برای جوانان می توان ضمن صیانت از آنان میزان ابتلاء جوانان به آسیب های اجتماعی را نیز کاهش داد.
وی افزود: در سال 92 و ابتدای فعالیت دولت تدبیرو امید ۱۵ واحد تولیدی شهرستان با مشکلات متعدد و شرایط بحرانی مواجه بوده و در آستانه تعطیلی بودند گفت: بحمدا... با اقدامات صورت گرفته و همکاری دستگاههای خدماتی همچون آب، برق، گاز و تامین اجتماعی این واحدهای مشکل دار امروز شرایط مطلوبی دارند و به فعالیتشان ادامه می دهند و بعضاً افزایش نیرو نیز داشته اند.
حقیقی با اشاره به برگزاری منظم جلسات کارگروه های اشتغال و سرمایه گذاری و رفع موانع تولید شهرستان اظهار داشت: علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی جدید، حفظ اشتغال های موجود شهرستان نیز از جمله اهداف مهم این کارگروه ها بشمار می رود.
وی حمایت از فعالیت تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در چارچوب قانون را وظیفه همه مسئولان عنوان کرد و افزود: جهت رونق یافتن فضای اشتغال و تولید باید با حذف بروکراسی زاید، سرمایه گذاران را ترغیب کنیم تا در شهرستان سرمایه گذاری کنند.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه با حمایت ها و پشتیبانی های صورت گرفته در شهرستان پایانه گل در بخش احمدآباد مستوفی و شهر لبنیات به عنوان دو تجربه موفق اشتغال زایی در اسلامشهر فعال شده اند گفت: در حال حاضر نیز با توجه به بحران آب، حمایت از کشت گلخانه ای در شهرستان نیز صورت می گیرد.
وی با اشاره به ظرفیت قابل توجه اسلامشهر در حوزه کشاورزی بر ضرورت حمایت از راه اندازی و توسعه واحدهای گلخانه ای جهت ایجاد اشتغال و افزایش کشت گلخانه ای در حوزه کشاورزی تاکید کرد.
حقیقی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته میراث فرهنگی 700 میلیارد تومان در شهرستان اسلامشهر سرمایه گذاری کرده گفت: در سال جاری نیز نزدیک 200 میلیارد تومان پروژه از سوی میراث فرهنگی برای اسلامشهر معرفی شده که می تواند در زمینه ایجاد اشتغال در شهرستان موثر باشد.
وی در ادامه با بیان اینکه برخی واحدهای تولیدی و صنعتی نیز جهت دریافت تسهیلات به بانکها مختلف معرفی شده اند افزود: دستگاههای اجرایی نباید به معرفی واحدهای تولیدی به بانکها اکتفا کنند و باید رایزنی با بانکها جهت پرداخت تسهیلات را ادامه دهند.
فرماندار اسلامشهر بر ضرورت پرهیز از بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز در واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به معافیت های بیمه ای که در طرح کارورزی و بکارگیری نیروی کار جدید در نظر گرفته شده، واحدهای صنفی اسلامشهر نیز می توانند افراد بسیاری را بکارگیری کنند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه مسئولی که در خدمت به مردم اسلامشهر قصور داشته باشد جایی در شهرستان ندارد افزود: در نظام اسلامی مردم ولی نعمت مسئولان هستند و خدمت به این مردم وظیفه ای خطیر بر دوش مسئولان است و هیچ قصور و کوتاهی در این راه و یا برخورد نامناسب با مردم در ادارات پذیرفتنی نیست.
حقیقی در ادامه خواستار توجه بیش از پیش مسئولان شهرستان به درخواست های مردم شد و گفت: ادارات و دستگاههای اجرائی باید نهایت تلاش خود را جهت جلب رضایتمندی مردم بکار گیرند و هر مسئله ای که منجر به نارضایتی و ناامیدی مردم می شود را برطرف کنند.
 وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی همواره حامی و پشتیبان نظام اسلامی بوده و به آرمانهای انقلاب وفادار هستند، گفت: مردم مومن و انقلابی همواره با حضور حماسی خود در راهپیمایی ها و انتخابات مختلف حمایت قاطع خود را از نظام اسلامی نشان دادند ما نیز وظیفه داریم تا به این مردم شریف خدمت کنیم.
فرماندار اسلامشهر در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه می توان از پسآب خروجی تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر استفاده بهینه کرد افزود: آنکونه که اعلام شده برنامه ریزی مناسبی در این زمینه وجود ندارد و باید با رعایت مسائل فنی و بهداشتی زمینه جهت استفاده از پسآب فاضلاب اسلامشهر در آبیاری فضای سبز توسط شهرداری ها و یا در بخش های کشاورزی و حتی صنعتی فراهم شود.

 

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 27 تير 1397
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 114
captcha refresh