En
تاریخ : چهارشنبه 10 مرداد 1397
کد 3522

برگزاری نشست هم اندیشی شوراهای اسلامی شهر، شهرداران و بخشداران شهرستان اسلامشهر

نشست هم اندیشی اعضای شوراهای اسلامی شهر، شهرداران و بخشداران اسلامشهرصبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این جلسه که معاون امور فنی و عمرانی فرماندار، رئیس دادگستری و جانشین فرمانده انتظامی شهرستان نیز حضور داشت، بهمن جلیلیان معاون سیاسی انتظامی فرماندار اسلامشهر در سخنانی اظهار داشت: شرایط خاص کشور مدیریت خاصی را می طلبد و می توانیم با وحدت، همدلی و کمک به مردم از این گردنه مهم نیز عبور کنیم.
وی با بیان اینکه در 40 سال گذشته نظام اسلامی بحرانها و شرایط حساسی را با موفقیت پشت سر گذاشته گفت: همه باید جهت جلب رضایتمندی مردم تلاش کنیم و با حضور در جمع های مردمی سخنانشان را بشنویم و در جهت حل مشکلات و نارسائی ها از همه ظرفیتها استفاده کنیم.
 معاون سیاسی انتظامی فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دستگاههای اجرائی و ادارات شهرستان نهایت همکاری و همدلی را با شهرداران و شوراهای اسلامی دارند، افزود: ثبات در مدیریت شهری در چارچوب قانون و حمایت اعضای شورا از برنامه شهرداران می تواند سطح خدماتی که از سوی شهرداری ها به مردم ارائه می شود را ارتقاء دهد.
وی همچنین بر ضرورت رعایت قانون، اجرای عدالت و اولویت دادن به توقعات و انتظارات مردم توسط شهرداری ها تاکید کرد.
در ادامه این نشست رضا کمیلی مقدم رئیس دادگستری اسلامشهر نیز در سخنانی با بیان اینکه مردم چشم انتظار خدمات هستند گفت: باید مباحث حاشیه ای را کنار بگذاریم چرا که ما امروز بیش از هر زمان دیگری به آرامش نیاز داریم. هیچ برنامه ای جزء در بستر آرامش اجرائی نخواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه الان زمان مناسبی برای رسیدگی به اختلافات مربوط به حریم و مواردی از این قبیل نیست افزود: باید شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و بخشداران با همدلی و اتحاد مشکلات شهرستان را تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دهند.
کمیلی مقدم تصریح کرد: مجموعه دادگستری در راستای اجرای طرح های شهرداری ها بویژه بازگشائی معابر برای صدور دستورات قضائی قاطع و فوری آمادگی کامل دارد.
وی با اشاره به مطالبات مغفول مانده شهرداری ها گفت: شهرداری ها مطالبات قابل توجهی از اشخاص دارند که وصول نشده و باید این مطالبات بزرگ مورد پیگیری قرار گیرد.
رئیس دادگستری اسلامشهر بر ضرورت برخورد با فسادهای بزرگ تاکید کرد و ادامه داد: یکی از رسالت های مهم ما برخورد با فسادهای بزرگی است که بیت المال را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی خواستار گسترده شدن دایره فعالیت بازرسی ها در شهرداری ها شد و افزود: اعضای شورا نیز باید توجه ویژه ای به وظایف نظارتی خود داشته باشند.
کمیلی مقدم در ادامه به عملکرد هیاتهای تطبیق شهرستان اشاره کرد و گفت: در سال 96 در مجموع 33 مصوبه شوراهای اسلامی شهرهای اسلامشهر ابطال شده است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 100 مصوبه شوراهای روستایی شهرستان ابطال شده اظهار داشت: باید دوره های آموزشی بیشتری برای اعضای شوراهای اسلامی روستاها جهت آشنایی هرچه بیشتر با قوانین برگزار شود.
رئیس دادگستری اسلامشهر با بیان اینکه در ماههای اخیر شاهد تحولات قابل توجهی در شهرستان در جهت ارائه خدمات به مردم هستیم گفت: شهرداری اسلامشهر طرح های جهادی و عالمانه ای را در دست اجرا دارد که قابل تقدیر است.
گفتنی است در این جلسه بخشداران، شهرداران و روئسای شورای های اسلامی اسلامشهر، احمدآباد مستوفی و چهاردانگه نیز به تشریح اقدامات انجام شده در یک سال اخیر و مسائل و نارسائی هایی که با آنها مواجه هستند، پرداختند.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 10 مرداد 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 152
captcha refresh