En
تاریخ : پنجشنبه 18 مرداد 1397
کد 3537

با حضور فرماندار شهرستان صورت گرفت:

برگزاری آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه اسلامشهر در روز خبرنگار

همزمان با سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه اسلامشهر با حضور فرماندار شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این مراسم که معاونین برنامه ریزی و اداری مالی و امور فنی و عمرانی فرماندار، بخشداران چهاردانگه، احمدآباد مستوفی و مرکزی، رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اسلامشهر نیز حضور داشتند، امیراله حقیقی در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد شهید صارمی و تبریک روز خبرنگار با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم به قلم قسم یاد کرده اظهار داشت: این امر نشان می دهد قلمی که می نویسد از چه اهمیت و جایگاه شایسته ای برخوردار است.
فرماندار اسلامشهر خبرنگاران را حلقه اتصال بین مردم و مسئولان عنوان کرد و گفت: خبرنگاران چشم بینای مردم هستند و مسئولیت آگاهی بخشی به آنان را بر عهده دارند.
وی افزود: شغل خبرنگاری یکی از مهم‌ترین و پراهمیت‌ترین  مشاغلی است که در امر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در جامعه فعالیت می‌کنند، اگر امر اطلاع‌رسانی و قلم خبرنگاران نباشد، دستگاه‌های اجرایی کشور هیچ  توفیقی در ارائه خدمات به مردم  نخواهند داشت و خدماتشان دیده نمی‌شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان اسلامشهر با اشاره به اهمیت انعکاس فعالیت های عمرانی، اجتماعی و سیاسی صورت گرفته در شهرستان توسط رسانه ها اظهار داشت: همواره تاکید شده تا ادارات نهایت همکاری را با خبرنگاران داشته باشند تا فعالیت های دستگاهها و نهادهای دولتی به اطلاع شهروندان برسد.
حقیقی انتقاد خبرنگاران را امری سازنده و قابل احترام دانست و تصریح کرد: انتقاد سازنده خبرنگاران می تواند به هر مدیری کمک کند. دستگاه‌های اجرایی باید به دیده منت انتقادات خبرنگاران را بپذیرند و در جهت رفع مشکلات  و ایجاد رفاه و امید در مردم و جامعه گام بردارند. همچنین امیدواریم خبرنگاران در انتشار مطالب انتقادی نیز جانب انصاف را رعایت کنند.
  نماینده عالی دولت در شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد: هرکسی  بخواهد ایجاد ناامیدی کند ، در جهت وحدت قدم بر‌نمی‌دارد، درحالی‌که ایجاد وحدت مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و با وحدت و همدلی می‌توان مشکلات را برطرف ساخت .
حقیقی همچنین در خصوص تامین مسکن خبرنگاران اسلامشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از دغدغه های اصحاب رسانه در این شهرستان تامین مسکن است در صورت تشکیل تعاونی مسکن توسط خبرنگاران فرمانداری نیز با همکاری شهرداری و شورای شهر از فعالیت این تعاونی جهت رفع دغدغه مسکن خبرنگاران حمایت خواهد کرد.
فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن هفته گرامیداشت دولت در این شهرستان گفت: در هفته دولت ۴۵ پروژه با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی در اسلامشهر افتتاح خواهد شد.
وی با اشاره به برخی پروژه هایی عمرانی که در سطح اسلامشهر در دست اجراست گفت: در حوزه کاهش ترافیک اقدامات خوبی انجام شده است اما با توجه به آمار بالای تصادفات در جاده های احمد آباد و شورآباد، باید اقدامات مناسبی در جهت کاهش این آمار صورت بگیرد. البته شهرداری اسلامشهر با ایجاد روشنایی در مسیراحمد آباد مستوفی قدم مناسبی در کاهش این آمار برداشته است.
حقیقی همچنین به برگزاری منظم جلسات ستاد تنظیم بازار شهرستان اشاره کرد و گفت: در این ستاد راهکارهای مناسبی از جمله اجرای گشت های نظارتی مشترک برای کنترل و نظارت بازار و برخورد با متخلفان و گرانفروشان اتخاذ شده و امیدواریم خبرنگاران نیز در صورت مشاهده هرگونه مشکل و نارسائی موارد را به ستاد تنظیم بازار شهرستان منتقل کنند.
در بخش دیگری از این مراسم علیرضا طارانی رییس شورای شهر اسلامشهر نیز در سخنانی ضمن قدردانی از همکاری خبرنگاران و اصحاب رسانه با مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر اسلامشهر و تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران در سال گذشته همکاری و تعامل مناسبی با شورای شهر داشتند که باید از زحمات و تلاش های این قشر زحمتکش قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه خبرنگاران بدون چشمداشت در همه جلسات حضور دارند و به انعکاس اخبار می پردازند افزود: تصمیمات کلانی در یک سال گذشته توسط شورای پنجم اتخاذ شده که در این زمینه می توان به تامین روشنائی جاده احمدآباد مستوفی و اقداماتی که در زمینه رفع ترافیک میدان نماز صورت گرفته اشاره کرد.
همچنین در ادامه حسین طلا شهردار اسلامشهر نیز در سخنانی ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد شهید صارمی گفت: اسلامشهر علیرغم ظرفیت ها و استعدادهایی که دارد هنوز به جایگاه واقعی خود دست نیافته است.
وی با بیان اینکه اسلامشهر پس از کلانشهر تهران دومین شهر بزرگ استان تهران و نوزدهمین شهر بزرگ کشور است، افزود: ان شاءا... با تلاش هرچه بیشتر مسئولان و پرورش هرچه بیشتر اخبار خوب توسط خبرنگاران، این شهرستان به جایگاه واقعی خودش برسد.
گفتنی است در بخش پایانی این مراسم که به همت فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر اسلامشهر برگزار شد، از خبرنگاران شهرستان تجلیل به عمل آمد.
 
 

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 18 مرداد 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 135
captcha refresh