En
تاریخ : يکشنبه 18 شهريور 1397
کد 3599

رییس میراث فرهنگی و گردشگری اسلامشهر خبر داد:

پرداخت 120 فقره تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری

رییس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اسلامشهر گفت: در نیمه نخست سال جاری 120 فقره تسهیلات مشاغل خانگی و صنایع دستی به میزان دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان با کارمزد 4 درصد از طریق بانکهای عامل شهرستان پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر حمید کریمی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در سال 96 در حوزه پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و صنایع دستی نیز 150 فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد.
وی با بیان اینکه هفت مجتمع گردشگری و پذیرایی در شهرستان توسط بخش خصوصی و با سرمایه گذاری 250 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده گفت: با راه اندازی این مجتمع ها برای 120 نفر نیز اشتغالزایی شده است.
کریمی به ایجاد 8 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری برای شهروندان در سطح شهرستان اسلامشهر اشاره کرد و ادامه داد: برای 252 نفر از افراد جویای کار در حوزه صنایع دستی در شهرستان آموزش های رایگان ارائه شده و مجوز مشاغل نیز برای آنها صادر شده است.
وی به صدور 9 موافقت اصولی زیر ساخت گردشگری، اقامتی، پذیرایی، تفریحی و بومی گردی با اشتغالزایی 450نفر و با سرمایه گذاری 400 میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: مرمت 3 اثر تاریخی و فرهنگی شهرستان اسلامشهر نیز  شامل یخچال ترشنبه، یخچال احمدآباد مستوفی و یخچال جعفرآباد جنگل با اعتبار سیصد میلیون تومان انجام شده است.
رییس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: بلوک گذاری تپه های تاریخی شهرستان نیز جهت جلوگیری از تجاوز به حریم حفاظت و نگهداری آنها انجام شده است.
وی به تهیه طرح توسعه برنامه ششم توسعه در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان و تصویب آن در کمیته استانی اشاره کرد و ادامه داد: شهرستان اسلامشهردارای جاذبه های متعدد و متنوع زیارتی، تاریخی، طبیعی، تفریحی است و سالانه خصوصا در ایام نوروز پذیرای شمار زیادی از گردشگران و مسافران است.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 18 شهريور 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 206