En
تاریخ : پنجشنبه 12 مهر 1397
کد 3667

معاون وزیر بهداشت و درمان:

تکمیل بیمارستان 400 تختخوابی اسلامشهر جزء اولویت های وزارتخانه است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت و درمان پس از بازدید از روند تکمیل بیمارستان 400 تختخوابی اسلامشهر گفت: تکمیل و راه اندازی این بیمارستان جزء اولویت های وزارت بهداشت و درمان است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر دکتر سید علی صدرالسادات با بیان مطلب فوق اظهار داشت: وزیر بهداشت و درمان پس از بازدید از این بیمارستان در سال 95 بصورت ویژه روند احداث این مجموعه عظیم درمانی را پیگیری می کند و تاکنون جلسات متعددی در این زمینه با حضور دکتر هاشمی برگزار شده است.
وی با بیان اینکه به تازگی پروژه تکمیل بیمارستان 400 تختخوابی اسلامشهر از وزارت مسکن و شهرسازی به وزارت بهداشت و درمان واگذار شده، افزود: بر اساس توافقات صورت گرفته ادامه روند تکمیل این بیمارستان نیز توسط مشاوران و پیمانکار فعلی انجام خواهد شد.
معاون وزیر بهداشت و درمان، با بیان اینکه ان شاءا... تا پایان سال آینده شاهد تکمیل این بیمارستان خواهیم بود، گفت: نوساناتی که در بازار در ماههای اخیر رخ داد قدری ادامه روند احداث بیمارستان را با کندی مواجه کرد که این امر نیز با برنامه ریزی های صورت گرفته برطرف می شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسئولیت سلامت کشور بر عهده وزارت بهداشت و درمان است هرچه این بیمارستان زودتر راه اندازی شود به تامین بخشی از نیازهای شهرستان اسلامشهر و محدوده جنوب غرب استان تهران در حوزه بهداشت و درمان کمک خواهد کرد.
صدرالسادات با بیان اینکه مساله اصلی در حال حاضر ساخت بیمارستان است، گفت: اقدامات لازم برای تامین تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان و تامین پرسنل و نیروی انسانی مورد نیاز نیز انجام خواهد شد تا بلافاصله با تکمیل شدن بیمارستان، تجهیز و راه اندازی آن نیز انجام شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت خیرین حوزه سلامت، برای تکمیل این بیمارستان نیز تاکید کرد.
همچنین در بخش دیگری از این جلسه مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر در سخنانی با بیان اینکه بیمارستان تامین اجتماعی امام رضا(ع) و بیمارستان خصوصی امام زمان(عج) پاسخگوی نیازهای درمانی و بهداشتی جمعیت قابل توجه اسلامشهر نیست، افزود: بی تردید با راه اندازی بیمارستان 400 تختخوابی اسلامشهر علاوه بر مردم این شهرستان، جمعیت قابل توجهی از ساکنان شهرستان های همجوار نیز از خدمات این بیمارستان بهره مند خواهند شد.
وی با بیان اینکه تکمیل بیمارستان 400 تختخوابی اسلامشهر در حال حاضر مهمترین خواسته مردم این شهرستان است گفت: تامین به موقع تجهیزات مورد نیاز بیمارستان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید از هم اکنون در این زمینه برنامه ریزی صورت گیرد.
شایان ذکر است بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر در زمینی به مساحت ۶ هکتار با ۳۸ هزار متر مربع زیر بنا در 9 بلوک در دست احداث است و برای این بیمارستان ۳۴ تخت اورژانس، ۹۱ تخت مراقبت ویژه، پنج اتاق زایمان با متدهای جدید، ۴ بخش تخصصی داخلی، جراحی با ۱۲ اتاق عمل، زنان و زایمان و کودکان و اطفال و کلینیک های فوق تخصصی درمانگاهی و بخش دیالیز پیش بینی شده است.
 


  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 12 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 98