En
تاریخ : شنبه 14 مهر 1397
کد 3671

فرماندار اسلامشهر:

رای دادگاه لاهه حقانیت ایران اسلامی را در مجامع بین المللی به اثبات رساند

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: رای دادگاه لاهه به نفع کشورمان حقانیت ایران اسلامی را در مجامع بین المللی به اثبات رساند و یک موفقیت بزرگ در عرصه بین الملل برای ما بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سخن می گفت اظهار داشت: وقتی یک آمریکایی که قاضی این پرونده حقوقی بود علیه کشورش رای صادر می کند، این امر نشاندهنده کارایی ابزار دیپلماسی فعال در مواجهه با بحران های سیاسی و ادله حقوقی مستند و مستدل دولت تدبیر و امید در مقابل زورگویی ها آمریکا است.
وی به سخنان توام با منطق و عقلانیت رئیس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل و مورد تمسخر قرار گرفتن سخنان ترامپ اشاره کرد و گفت: در جلسه شورای امنیت نیز رئیس جمهور آمریکا با تمام قلدری هایش نتوانست اعضای این شورا را در خصوص برجام با خود همراه کند.
مرسلپور ادامه داد: کسب این توفیقات در عرصه بین الملل در کنار دستگیری تعدادی از عوامل سرویس های جاسوسی برخی کشورها که ماموریت داشتند در بازار ارز و سکه کشور بحران ایجاد کنند و همچنین حملات موشکی سپاه پاسداران به مقرر تروریست های داعش که با مجوز شورای امنیت کشور رخ داد، باعث شد تا شاهد تحولات مثبت در بازار ارز در روزهای اخیر باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسئولان ادارات و دستگاههای اجرائی باید با درک شرایط این روزهای کشور با سعه صدر بیشتری با مردم بویژه تولیدکنندگان و صنعتگران برخورد کنند، گفت: باید نهایت تعامل و همکاری با تولیدیها و واحدهای صنعتی صورت گیرد تا خدای نکرده شاهد تعطیلی واحدی در اسلامشهر نباشیم.
فرماندار اسلامشهر تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان تاکید کردند کشورمان این روزها به مدیرانی نیاز دارد که با روحیه جهادی به مردم خدمت کنند.
وی در ادامه این جلسه با بیان اینکه دستگاههای خدماتی شهرستان همکاری مناسبی با تولیدکنندگان اسلامشهر داشتند گفت: بر اساس بخشنامه دولت در سال گذشته تامین اجتماعی اسلامشهر 140 میلیارد تومان بخشودگی جرائم برای واحدهای تولیدی، صنعتی و صنفی شهرستان لحاظ کرده که رقم قابل توجهی است. همچنین بسیاری از این واحدها از امتیاز تقسیط بدهی های خود استفاده کرده اند.
مرسلپور همچنین با بیان اینکه شهرستان اسلامشهر قطب تولید کفش بویژه کتونی های ورزشی در سطح کشور است و بیش از 500 واحد تولید کفش در شهرستان فعال هستند افزود: یکی از مشکلات عمده این واحدها تامین مواد اولیه بود که با رایزنی های صورت گرفته با وزیر صنعت، معدن و تجارت بزودی اتفاقات مثبتی در این زمینه صورت خواهد گرفت.
گفتنی است در این جلسه تعدادی از صاحبان صنایع و متولیان واحدهای تولیدی و صنعتی اسلامشهر به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند و تصمیماتی برای رفع این مشکلات در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان اتخاذ شد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 14 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 23