En
تاریخ : دوشنبه 16 مهر 1397
کد 3676

بمناسبت روز روستا صورت گرفت:

حضور فرماندار شهرستان اسلامشهر در 6 روستای بخش مرکزی

روز یکشنبه 15مهرماه که از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور و با هدف ارج نهادن به روستاها و فرهنگ روستایی، به نام روز روستا، نام‌گذاری شده فرماندار اسلامشهر در 6 روستای بخش مرکزی شهرستان حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور ابتدا با حضور در روستای نظام آباد علاوه بر افتتاح پروژه روشنائی مسیر ورودی این روستا، مرکز کارآفرینی کوثر که با مشارکت شورای اسلامی و دهیاری روستای نظام آباد راه اندازی شده و برای 12 نفر اشتغال ایجاد کرده را افتتاح کرد.
فرماندار اسلامشهر در حاشیه افتتاح این مرکز کارآفرینی در سخنانی در جمع اهالی روستای نظام آباد، با بیان اینکه مجموعه فرمانداری از تعاونی های روستائی که در زمینه دامپروری و سایر مشاغل ایجاد می شود حمایت می کند، گفت: به تعاونی های روستائی تا سقف 2 میلیارد تومان وام با کارمزد 6تا 8 درصد اعطاء می شود.
 وی همچنین بر ضرورت نوسازی و بهسازی بافت فرسوده روستای نظام آباد توسط بخشداری و دهیاری تاکید کرد و افزود: مشکلات برخی از ساکنان این روستا درخصوص اسناد مالکیت منازل و زمین های کشاورزی از طریق گفتگو به بنیاد مستضعفان و سازمان اوقاف و امور خیریه پیگیری خواهد شد.
مرسلپور در ادامه با حضور در روستای ده عباس ضمن بازدید از پروژه سالن ورزشی این روستا که در دست احداث است، بر لزوم تکمیل این مجموعه تاکید کرد.
وی افزود: با تکمیل و آغاز بهره برداری از سالن ورزشی ده عباس، سرانه فضاهای ورزشی در روستاهای بخش مرکزی افزایش خواهد یافت و ساکنان روستای ده عباس و روستاهای اطراف می توانند از این سالن ورزشی استفاده کنند.
فرماندار اسلامشهر همچنین با حضور در روستای ملک آباد از واحدهای تولیدی که در این روستا مشغول فعالیت هستند، بازدید کرد.
وی ضمن گفتگو با متصدیان این واحدهای تولیدی که برای ساکنان روستای ملک آباد اشتغال ایجاد کرده اند بر ضرورت حمایت و پشتیبانی از طرح های توسعه ای این واحدها تاکید کرد.
مرسلپور در دهیاری روستای بهرام آباد بخش مرکزی نیز حضور یافت و ضمن بازدید از کتابخانه این دهیاری و نمایشگاه آثار هنری کودکان و نوجوانان این روستا سالن ورزشی که در مجاورت این دهیاری قرار دارد را نیز افتتاح کرد.
وی همچنین در سخنانی در جمع بانوان روستای نظام آباد گفت: مجموعه فرمانداری برای رونق کسب و کار و رشد و شکوفائی این روستا آماده هرگونه همکاری با تعاونی های روستائی و کارآفرینان فعال در این روستا است و حمایت و پشتیبانی لازم از طرح های خلاقانه و اشتغال آفرین شما خواهد داشت.
فرماندار اسلامشهر در ادامه از یک مجموعه تولیدی لباس که برای بیست نفر از ساکنان روستای بهرام آباد بطور مستقیم اشتغال ایجاد کرده نیز بازدید کرد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان اسلامشهر در ادامه حضور خود در روستاهای بخش مرکزی در روستای علی آباد طپانچه نیز حضور یافت.
با حضور مسعود مرسلپور در روستای علی آباد طپانچه، عملیات تخریب چند واحد مسکونی آغاز شد تا با آزاد سازی که صورت میگیرد مسیر عبوری ساکنان این روستا جهت سهولت در تردد آنان تا یک ماه آینده تعریض شود.
فرماندار اسلامشهر در بخش پایانی حضور خود در روستاهای بخش مرکزی، در روستای حسین آباد حضور یافت و بلوار مدافعان حرم این روستا را که به طول 220 متر احداث شده را افتتاح کرد.
وی همچنین در جمع ساکنان روستای حسین آباد حضور یافت و بر ضرورت استقرار ایستگاه پلیس در این روستا برای تامین امنیت ساکنان و اهالی با همکاری و تعامل فرماندهی انتظامی شهرستان تاکید کرد.
مرسلپور ضمن بازدید از کتابخانه روستای حسین آباد از اهداء 3 هزار جلد کتاب توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران به این کتابخانه خبر داد.

برای دیدن گزارش تصویری اینجا کلیک کنید
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 16 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 47