En
تاریخ : يکشنبه 13 آبان 1397
کد 3748

حضور فرماندار اسلامشهر در راه پیمایی باشکوه روز ۱۳ آبان

همزمان با روز ۱۳ آبان ماه و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره)، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز، راه پیمایی گسترده و باشکوهی با حضور مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان و حجت الاسلام نوروزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر، اقشار مختلف مردم، دانش آموزان و دانشجویان و جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، در مراسم پایانی راه پیمایی 13 آبان اسلامشهر حجت الاسلام مهدی زین الدینی امام جمعه موقت واوان در سخنانی گفت: آمریکا همواره درصدد دشمنی با ملت ایران بوده است.
وی با اشاره به اینکه ۳ حادثه مهمی که در آبان ماه رخ داده از حافظه مردم غیور ایران هرگز پاک نخواهد شد، اظهار داشت: این حوادث هر سال باید تجدید خاطر شوند تا نسل های آینده از این دسیسه ها مطلع باشند و بدانند این توطئه ها همواره بوده و دشمن از آن دریغ نکرده است.
زین الدینی افزود: سال ۴۳ وقتی امام خمینی(ره) در اعتراض به لایحه کاپیتولاسیون که یک مسئله تحقیر کننده برای مملکت و مردم بود با سخنرانی اعتراضی به این لایحه رژیم وقت این روشنگری را تاب نیاوردند و امام(ره) را دستگیر و به ترکیه تبعید کردند و یک هجرت ۱۴ ساله را رقم زدند که در نهایت به پیروزی انقلاب انجامید.
وی ادامه داد: مسئله دوم خود حادثه ۱۳ آبان بود که در این روز در سال ۵۷ که مردم خروشیدند و رژیم در اوج ضعف قرار گرفته بود و دانش آموزان و جوانان و نوجوانان مدارس را تعطیل کردند و در کنار دانشجویان به تجمع  اعتراض آمیز زدند.
امام جمعه موقت واوان گفت: در این حادثه نیز رژیم این حرکت دانش آموزان را تحمل نکرد و دانش آموزان را به گلوله بست و ۶۰ دانش آموز را به شهادت رساند.
وی افزود: مسئله سوم نیز در روز ۱۳ آبان ۵۸ با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا رخ داد. چپاولگران امریکا در صدد تکرار کودتای ۲۸ مرداد دیگری بودند تا انقلاب اسلامی را نا کام بگذارند که با هوشیاری دانشجویان خط امام(ره) این دسیسه ناکام ماند و به عنوان انقلاب دوم از سوی امام خمینی(ره) نام گرفت.
زین الدینی با بیان اینکه جوانان باید بدانند چرا باید به دشمنی خود با امریکا ادامه دهیم و غریو مرگ بر امریکا ادامه دار باشد، اظهار داشت: باید بگوییم این دشمنی از جانب آمریکا بوده است و همواره از ۷۰ سال گذشته تاکنون آنها می خواستند بر منابع و اراده مردم و کشور تسلط داشته باشند و عمال آمریکا همواره با توطئه درصدد دشمنی با ملت ایران بوده اند.
گفتنی است راه پیمایی ۱۳ آبان شهرستان اسلامشهر با تجمع در مقابل سپاه ناحیه سیدالشهدا(ع) به سمت دبیرستان پسرانه حافظ اسلامشهر آغاز شد و پس از طی مسیر منتهی به محل تجمع راه پیمایی، با برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و قرائت بیانیه سراسری راه پیمایی ۱۳ آبان ماه در جمع حاضرین به پایان رسید.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 13 آبان 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 58