En
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397
کد 3815

مصطفی کواکبیان خواستار شد:

اجرای برنامه های شاد و توجه به حقوق شهروندی در برنامه های سال آینده هفته فرهنگی اسلامشهر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در برنامه های هفته فرهنگی سال آینده شهرستان اسلامشهر اجرای برنامه های شاد و توجه به حقوق شهروندی تقویت شود، دستاوردهای فراوانی خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مصطفی کواکبیان در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی اسلامشهر با بیان این که نظام جمهوری اسلامی همواره از مدعیان برقراری اتحاد میان شیعه و سنی بوده و از پیشگامان این اتحاد است، گفت: برخی از کشورها سعی دارند، با ایجاد داعش، القاعده و گروه های تکفیری بین مذاهب اسلامی اختلاف بیاندازند، اما مسئولین جمهوری اسلامی همواره در تلاش برای ایجاد وحدت بین مذاهب اسلامی بوده و هستند.
وی با بیان این که وحدت بین مذاهب اسلامی اهمیت فراوانی دارد، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ نماینده اهل سنت در مجلس شورای اسلامی فعالیت کرده و یک فراکسیون نیز به همین نام دارند، این اتحاد امروز در دنیا به خوبی خودنمایی می کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته بسیج اشاره کرد و افزود: شجره طیبه بسیج اهمیت فراوانی دارد، این تفکر بسیج که مورد تاکید امام(ره) بود، سبب حل بسیاری از مشکلات شده و می شود.
کواکبیان آمادگی برای جانفشانی و ایثار را از شاخصه های عمده تفکر بسیجی دانست و افزود: هرچه مسئولان ما فداکارتر باشند، حتما بسیجی تر هستند، یکی از شاخصه های بسیجی بودن، عدم تعلق به مال و لذات دنیوی است، در خدمت محرومین و مستضعفان بودن یکی از عمده ترین شاخصه های تفکر بسیجی است، همچنان که فعالیت بسیجیان در سازندگی و خدمت به مناطق محروم را می توانیم در جای جای کشورمان ببینیم.
نماینده مردم شهرستان های اسلامشهر، تهران، ری، پردیس و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همه ما باید در راستای تفکر بسیجی گام برداریم و هر لحظه یاد شهدایی باشیم، که برای سربلندی ایران اسلامی وارد صحنه شدند و جان خود را فدا کردند.
وی از تصویب بودجه مترو اسلامشهر در سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: بیمارستان اسلامشهر و دیگر طرح های خدماتی این شهرستان از مواردی است، که ما وظیفه پیگیری آن ها را داریم.
کواکبیان به خروج ترامپ از برجام اشاره کرد و گفت: ترامپ قصد دارد، با تحمیل فشار بر مردم ما عرصه را بر این ملت تنگ کند، در این بین ما باید شادی های فرهنگی و نشاط را در جامعه حفظ کنیم و همین نشاط در راستای دین اسلام است و ماه ربیع الاول زمان شادی است و باید در هفته های فرهنگی برنامه های شاد را بیشتر کنیم.
  • نوشته شده
  • در شنبه 3 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 30