En
تاریخ : سه شنبه 6 آذر 1397
کد 3826

حجت الاسلام پورمحمدی در جمع روحانیون و مدیران اسلامشهر:

نیازمند اعتماد و حسن ظن بیشتر جهت تقویت وحدت در جامعه هستیم

مشاور رئیس قوه قضائیه در نشست هم اندیشی روحانیون و مدیران شهرستان اسلامشهر گفت: در شرایط امروز نیازمند اعتماد، انسجام و حسن ظن بیشتر جهت تقویت وحدت در جامعه هستیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در سخنانی در این نشست که بمناسبت هفته وحدت برگزار شد، با بیان اینکه امسال چهلمین سال حیات انقلاب اسلامی را سپری می کنیم، اظهار داشت: نظام اسلامی در 40 سال گذشته فراز و فرودهای و صحنه های تلخ و شیرین فراوانی را پشت سر گذاشته و کشور امروز به بلوغ رسیده و می توانیم ارزیابی دقیقی از نقاط قوت و ضعفمان داشته باشیم.
وی با بیان اینکه کشوری که در شرایط نامناسب و در موضع ضعف باشد علاقه چندانی به بیان نقاط ضعف و قوت خود ندارد تا دشمنانش از آنها سوء استفاده نکنند، افزود: بحمدا... ایران اسلامی به عنوان کشوری مقتدر از ظرفیت ها و توانمندیهای بسیاری در حوزه های مختلف برخوردار است و ملت ما با نوآوری و خلاقیت به دنبال حل مشکلات، راه گشایی و رسیدن به مسیرهای نو برای پیشرفت و توسعه است.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه اگر جامعه ما ضعیف و ناتوان باشد این میزان نگرانی ابرقدرت ها و استکبارجهانی از ملت ایران توجیهی ندارد، گفت: 380 نفر در وزارت خزانه داری و صدها کارشناس در وزارت امورخارجه آمریکا صرفاً درخصوص مسائل ایران مشغول کار هستند و اگر ما توانمندی نداریم چرا دشمنانمان این همه ساز و برگ برای ضربه زدن به ما فراهم کرده اند؟
وی به سخنان ترامپ در خصوص سرمایه گذاری 7 تریلیون دلاری آمریکایی ها در 8 سال گذشته در منطقه خاورمیانه اشاره کرد و ادامه داد: آنها امروز معترف هستند که در عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و سایر کشورهای منطقه با وجود سرمایه گذاری های کلان به دلیل قدرت نفوذ و ابتکار عمل و هوشمندی ایران اسلامی نتوانستند به اهدافشان برسند.
پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پس از ناکامی آمریکایی ها در عرصه های مختلف آنها با تحریم و ایجاد اختلال در فعالیت های اقتصادی به جنگ با ایران اسلامی آمده اند، اظهار داشت: امروز با پیشرفت و دستاورد بزرگی که توسط تیم دیپلماسی نصیب کشورمان شده هیچ تحریم بین المللی توسط سازمان ملل یا اتحادیه اروپا متوجه کشورمان نیست و آمریکایی ها پس از ناکامی در همراه کردن کشورهای مختلف جهت تحریم کشورمان به تنهایی در این عرصه حاضر شده اند و در تلاش هستند تا با تهدید بانکها و شرکت های بزرگ کشورهای مختلف آنها را از همکاری با ایران اسلامی منع کنند.
وی همچنین به هوشیاری هموطنانمان در مقابله با جنگ روانی و اقتصادی اخیر آمریکایی ها و حضور پرشور و کم نظیر مردم در راه پیمایی 13 آبان امسال اشاره کرد و گفت: بسیاری از سفرا و تحلیلگران کشورهای مختلف منتظر بودند تا فردای 13 آبان و اجرائی شدن تمام تحریم های آمریکا علیه کشورمان، نرخ ارز رشد سرسام آوری داشته باشد اما شاهدیم که در هفته های اخیر قیمت ارز و سکه در بازار روند نزولی داشته و ثبات نسبی در اقتصاد کشور ایجاد شده است.
وزیر سابق دادگستری با بیان اینکه شوک اقتصادی که در کشور ایجاد شد مشکلاتی از جمله گرانی ها و عدم ثبات قیمت کالاهای مختلف را در بازار به دنبال داشت و برخی سوء مدیریت ها نیز بر این امر موثر بود، ادامه داد: با این وجود ما نگران آینده نیستیم چرا که مسئولان ما در تلاش هستند تا این مشکلات را برطرف کنند از سوی دیگر اقتصاد ما نیز از ظرفیت ها و قابلیت های بسیاری برای رفع مشکلات فعلی برخوردار است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقویت استقلال و آزادی خواهی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی نسبت به سالهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی گفت: جریان استکبار از طریق قدرت رسانه ای خود به دنبال سرپوش گذاشتن بر توانمندی های کشورمان است چرا که اگر سایر کشورهای اسلامی که تحت سلطه غربی ها هستند قدرت ایران اسلامی را بفهمند به ما تمایل خواهند یافت.
پورمحمدی به سنگ اندازی و مشکل آفرینی کشورهای غربی برای حضور توریست ها و رشد صنعت توریسم در کشورمان اشاره کرد و افزود: هر گردشگری که وارد کشورمان شده تحت تاثیر فرهنگ، انسجام، اقتدار و پیشرفت جمهوری اسلامی قرار گرفته و آنها می خواهند در مقابل بروز اقتدار و انسجام اجتماعی ما در سطح جامعه جهانی بایستند.
وی در ادامه به تاثیر رسیدگی و پیگیری دلسوزانه امورات مردم در ادارات و دستگاههای مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه اخلاق اداری در برخی دستگاههای ضعیف است و رفتار تعدادی از مدیران باعث اذیت مردم می شود.
مشاور رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه ما نیاز داریم تا مردم بیش از گذشته به خدمتگزارانشان در ادارات اعتماد پیدا کنند، افزود: اگر مردم ببینند مسئولان دلسوزانه و صادقانه در تلاش هستند تا خدمتی به آنها ارائه دهند اگر نتیجه مطلوبی نیز حاصل نشود باز هم رضایت مردم جلب خواهد شد.
وی همچنین به نقشه دشمنان برای سست کردن پایه های اعتقادی و مبانی فکری مردم بویژه جوانان اشاره کرد و گفت: روحانیون و مبلغان دینی با گفتار و اعمالشان می توانند در ارتقاء فرهنگ دینی جامعه نقش بسزایی داشته باشند.
پورمحمدی با بیان اینکه ائمه جمعه و جماعات هم باید زبان گویای مردم برای بیان انتقادات و کاستی ها باشند و هم مسئولان را برای خدمت بیشتر به مردم دلگرم کنند، افزود: بی تردید با صبر و استقامت، حرکت بر مدار انصاف و پشتکار و جدیت برای رفع مشکلات و خدمت صادقانه به مردم، بسیاری از مشکلات جامعه برطرف خواهد شد.
همچنین در بخش دیگری از این نشست که حجت الاسلام نوروزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر نیز در آن حضور داشت مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان در سخنانی با بیان اینکه اسلامشهر یکی از شهرستان های مهم استان تهران است گفت: کسب و کار و فعالیت اقتصادی در این شهرستان با فعالیت 6734 کارخانه و کارگاه کوچک و بزرگ و 30 هزار واحد صنفی رونق قابل توجهی دارد و در ماههای گذشته نیز با تلاش های صورت گرفته اجازه ندادیم تا چرخ فعالیت هیچ یک از واحدهای تولیدی و صنعتی از حرکت بایستد.
وی با بیان اینکه اسلامشهر به عنوان شهر حافظان قرآن کریم شناخته می شود و 480 حافظ قرآن در این شهرستان رشد یافته اند افزود: اسلامشهر در حوزه های مختلف از ظرفیت و توانمندی های بسیاری برخوردار است و در عرصه های ورزشی نیز قهرمانان و مدال آوران بسیاری از این شهرستان بارها برای ایران اسلامی افتخار آفرینی کرده اند.
فرماندار اسلامشهر ادامه داد: توانمندی ها و قابلیت های فراوان اسلامشهر به شکل شایسته ای در سطح استان تهران و کشور بیان نشده و باید در این زمینه تلاش و برنامه ریزی مضاعفی صورت گیرد.


 
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 51