En
تاریخ : پنجشنبه 15 آذر 1397
کد 3839

فرماندار اسلامشهر:

گرم بودن کانون خانواده ها تضمین کننده سلامت اجتماعی است

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: گرم بودن کانون خانواده ها تضمین کننده سلامت اجتماعی است و باعث کاهش بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در همایش روز جهانی ایدز که با حضور اعضای انجمن  اولیاء و مربیان و رابطان بهداشتی آموزش و پرورش برگزار شد سخن می گفت، افزود: با توجه به پیشرفت علم و دانش، جوامع انسانی با مشکلات و چالشهایی نیز روبرو خواهند شد که اگر واقعیت ها برای همه بیان شود، انسانها در مواجه با آن وحشت نخواهند کرد.
وی با بیان اینکه برای داشتن جامعه ای سالم و بدور از آسیب هایی همچون اعتیاد، بی بند و باری و... باید توجه ویژه ای به روش های تربیتی در خانواده ها و مدارس داشته باشیم گفت: هر چه افراد از اصول و ارزش های اخلاقی و دینی فاصله بگیرند بیشتر در معرض ابتلاء به آسیب ها و معضلات اجتماعی قرار می گیرند.
فرماندار اسلامشهر تصریح کرد: در شهرستان اسلامشهر ضرورت دارد دستگاه های مرتبط با امر سلامت و بهداشت به عنوان سفیران سلامت اطلاع رسانی موثر و دقیق در زمینه آسیب ها علی الخصوص بیماری ایدز داشته باشند و نتایج برگزاری اینگونه همایشها در اختیار همگان قرار گیرد.
مرسلپور ادامه داد: باید آگاهی لازم در خصوص آسیب ها و معضلات اجتماعی به خانواده داده شود تا از این طریق میزان ابتلا افراد به آسیب ها کاهش یابد.
همچنین دراین همایش حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر درسخنانی با تقدیر از همکاری دستگاه های متولی امر بهداشت با آموزش و پرورش اظهار داشت:آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه نظام جمهوری اسلامی است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با 40میلیون نفر دانش آموز و خانواده های آنان در ارتباط است.
بنار تصریح کرد: شعار روز جهانی ایدز در سال جاری «من برای آگاهی از سلامتی خود آزمایش ایدز خواهم داد» است  و دغدغه کلیه دستگاه ها، سازمانها و وزارتخانه های ذی ربط میبایست نگاه کنترلی و افزایش سطح اطلاع رسانی به مردم در راستای رسیدن به زندگی مطلوب باشد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 15 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 27