En
تاریخ : پنجشنبه 13 دي 1397
کد 3896

بازدید استاندار تهران از تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر

استاندار تهران صبح امروز با حضور در اسلامشهر از اقدامات انجام شده جهت رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) از جمله تصفیه خانه فاضلاب شهرستان و تصفیه خانه های احداث شده دو مرکز تولید لبنیات و کشتارگاه مرغ بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در این بازدید که مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر، جمالی پور فرماندار ری و مدیران کل آبفا و محیط زیست استان تهران نیز حضور داشتند، انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز به منظور شناسایی کانون‌های انتشار این بوی نامطبوع که گاها در فصل گرم سال نیز تشدید می‌شود، به همراه فرمانداران ری و اسلامشهر و مدیران دستگاه‌های ذیربط در منطقه حضور یافتیم.
 وی تصریح کرد: کانون های این بو به لحاظ علمی مشخص است، فاضلاب های خانگی و صنعتی، کشتارگاه ها و سوزاندن پسماندها می‌توانند منشاء این بو باشند.
استاندار تهران ادامه داد: یکی از راهکارهای اصلی حل و فصل این مسئله، رسیدگی به روند پیشرفت تصفیه خانه اصلی اسلامشهر است که درصدد واکاوی و جمع بندی روند ساخت آن هستیم. امیدواریم تا با ساخت این پروژه، منشا بوی نامطبوع منتشر شده در منطقه مرتفع شده و به شکل علمی و تخصصی مورد رسیدگی قرار بگیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه منبع بوی نامطبوع تهران شب گذشته در تهران احتمالا ریختن «مرکاپتان» ها به صورت عمد و یا سهو در مکانی بوده است گفت: هیچ منشا مشخصی برای شناسایی منشا تا کنون نداشته و اینکه علل و منبعی مانند مشکل در شبکه فاضلاب یا ترکیدگی لوله گاز و مسائلی از این دست شناسایی نشده است.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 13 دي 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 98