En
تاریخ : دوشنبه 17 دي 1397
کد 3906

فرماندار اسلامشهر تاکید کرد:

فراهم ساختن بستر لازم جهت ایجاد اشتغال مولد برای جوانان

فرماندار شهرستان اسلامشهر بر ضرورت فراهم ساختن بستر لازم جهت ایجاد اشتغال مولد برای جوانان تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در جلسه مشترک ساماندهی امور جوانان و شورای ورزش شهرستان سخن می گفت با بیان مطلب فوق اظهار داشت: یکی از سیاست های مهم و اصلی نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید در سال آینده که در بودجه سال 98 نیز نمود بارزی دارد توجه به ایجاد اشتغال مولد برای جوانان است.
وی تصریح کرد: کارگروهی در اسلامشهر تشکیل خواهد شد تا ضمن بررسی ذائقه جوانان برای ایجاد اشتغال در حوزه های مختلف، ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان برای ایجاد فرصت های شغلی جدید را نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد داد.
فرماندار اسلامشهر خواستار توجه جدی مسئولان و خانواده به ایجاد تسهیل و تسریع در امر ازدواج جوانان شد و گفت: متولیان امور جوانان باید با کار علمی و جهادی زمینه تشکیل خانواده در بین جوانان را فراهم کنند.
وی با بیان اینکه با برنامه ریزی دولت، بانک مرکزی میزان وام ازدواج را در سال آتی افزایش خواهد داد افزود: همه وظیفه داریم تا فرهنگ تشکیل خانواده و ازدواج را در بین جوانان ترویج کنیم.
مرسلپور همچنین بر ضرورت تامین مسکن برای جوانان تاکید کرد و گفت: تسهیلات مناسبی با سود پایین توسط بانک مسکن برای تامین مسکن تخصیص یافته و دولت نیز برنامه ریزی مناسبی در این حوزه دارد که متاسفانه دیده می شود برخی برای رسیدن به منافع حزبی و گروهی خود در این امر خلل ایجاد می کنند.
رئیس شورای ورزش شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه به اثرات سازنده و مثبت ورزش در سلامتی و زندگی افراد اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه ترویج ورزش همگانی باید توجه بیشتری در شهرستان صورت گیرد و همه اقشار را از طرق مختلف به سمت ورزش سوق داد.
وی با بیان اینکه فرهنگسازی در حوزه ورزش از اهمیت ویژه ای برخوردار است تصریح کرد: برپائی پیاده رویی همگانی با حضور کارکنان ادارات، معلمان، نمازگزاران مساجد و... می تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ ورزش در جامعه داشته باشد.
مرسلپور همچنین به موفقیت های ورزشکاران اسلامشهر در مسابقات مختلف کشوری و بین المللی از جمله حضور درخشان 9 ورزشکار اسلامشهری در مسابقات آسیایی جاکارتا اشاره کرد و افزود: در حوزه ورزش قهرمانی نیز باید اهتمام و توجه جدی وجود داشته باشد چرا که جوانان و قهرمانان ورزشی اسلامشهر از توانمندی های بالایی برای کسب افتخارات مختلف برای کشورمان و شهرستان برخوردار هستند.

 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 17 دي 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 46