En
تاریخ : سه شنبه 18 دي 1397
کد 3908

فرماندار اسلامشهر خواستار شد:

همگرایی و همپوشانی ادارات در رسیدگی به موضوعات اجتماعی و فرهنگی

فرماندار اسلامشهر خواستار همگرایی و همپوشانی ادارات در رسیدگی به موضوعات اجتماعی و فرهنگی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان سخن می گفت با بیان مطلب فوق اظهار داشت: آشفتگی در برخی مسائل اجتماعی و فرهنگی از عدم تبعیت برخی دستگاهها از قوانین، بخشی نگری و موازی کاری نهادهای متولی امور فرهنگی و کوتاهی در عمل به وظایف در برخی دستگاههای ناشی می شود.
وی با بیان اینکه از هم گسستگی کارهای فرهنگی باعث شده تا این اقدامات بازخورد و اثرگذاری مناسبی در سطح جامعه نداشته باشد، گفت: ما از زیربنای فرهنگی مستحکمی با تکیه بر اصول دینی و هویت تاریخی کشورمان برخورداریم اما امروز به دلیل ضعف در اجرا و عدم همگرایی در کارها شاهد بروز مشکلاتی در مسائل اجتماعی و فرهنگی در جامعه هستیم.
فرماندار اسلامشهر در ادامه با اشاره به آثار زیانبار طلاق در سطح جامعه به اقدامات صورت گرفته در جهت کاهش این پدیده در شهرستان اشاره کرد و گفت: الزامی کردن حضور زوج هایی که خواستار طلاق هستند در جلسات مشاوره ای تاثیر قابل توجهی در آمار طلاق داشته است.
وی بر ضرورت ریشه یابی علل وقوع طلاق و اختلافات خانوادگی توسط کارشناسان مسائل خانواده تاکید کرد و افزود: برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری جشن کانون محبت ویژه خانواده هایی که تا مرز طلاق پیش رفتند اما با مشاوره هایی که به آنان داده شد به زندگیشان برگشتند، در حال انجام است.
مرسلپور در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت پیوستگی آموزش معارف دینی در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: کارگروهی در حوزه معارف دینی با مسئولیت سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل خواهد شد تا اساسنامه ای جهت انسجام فعالیت های مربوط به ترویج فرهنگ و معارف اسلامی تدوین شود.
وی تصریح کرد: هرگونه فعالیت فرهنگی و تبلیغ مسائل دینی که در جمع های مختلف در منازل و سایر فضاها برگزار می شود باید با مجوز سازمان تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان انجام شود.
فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از این جلسه بر ضرورت شناسایی و برخورد با گروه های سازمان یافته تکدیگری توسط نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: تا زمان احداث و راه اندازی گرمخانه جهت نگهداری موقت متکدیان، متکدیانی که توسط بهزیستی و نیروی انتظامی از سطح شهرستان جمع آوری می شوند در محل سوله بحران چیچکلو توسط شهرداری اسلامشهر بصورت موقت تا تعیین تکلیف نهایی نگهداری می شوند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 دي 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 29