En
تاریخ : چهارشنبه 19 دي 1397
کد 3914

فرماندار اسلامشهر:

آیت الله هاشمی یکی از استوانه های بی نظیر نظام اسلامی بود

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی مشاوری امین برای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و یکی از استوانه های بی نظیر نظام اسلامی بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور شامگاه سه شنبه در مراسم دومین سالگرد آیت ا... هاشمی که در مسجد علی ابن موسی الرضا(ع)  اسلامشهر برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: هاشمی رفسنجانی در مبارزات علیه رژیم ستمشاهی، حضور در صف نخست مبارزه و تحمل سالها شکنجه و زندان قبل از انقلاب اسلامی و پس از پیروزی انقلاب نیز در هشت سال دفاع مقدس و مقاطع مختلف در مناصب مهمی که به ایشان واگذار شد نقش قابل توجهی ایفا کرد.
وی تصریح کرد: هاشمی رفسنجانی در زمان حیات امام خمینی(ره) جزء همراهان و یاوران اصلی بنیانگذار انقلاب اسلامی بود و پس از رحلت امام(ره) نیز یاور و رفیق دیرین مقام معظم رهبری بود.
فرماندار اسلامشهر با اشاره به هجمه های ناجوانمردانه ای که علیه هاشمی رفسنحانی صورت می گرفت، افزود: او همواره در برابر تمام تهمت ها و تخریب ها مراقب بود تا خدشه ای به انقلاب و نظام اسلامی وارد نشود.
مرسلپور ادامه داد: اتفاقاتی که پس از ارتحال آیت ا... هاشمی در کشور رخ داد نشان داد که رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام تا چه میزان در رفع موضوعات و مسائل مهم کشور نقش تعیین کننده ای داشت.
 همچنین در ادامه این مراسم محسن هاشمی نیز در سخنانی اظهار داشت: آیت ا... هاشمی در مبارزات انقلابی و نیز پس از انقلاب در شورای جنگ، شورای انقلاب، مجلس شورای اسلامی،ریاست جمهوری و مجمع تشخیص مصلحت نظام به ایفای نقش پرداخت.
رییس شورای شهر تهران گفت: آیت ا... هاشمی همواره سیاسیون را از افراط و تفریط برحذر می داشت.
وی آیت ا... هاشمی را سیاستمداری دین دار و حرفه ای که شکست را می پذیرد، خواند و افزود: وی هیچ گاه چسبندگی به یک سمت و مسئولیت نداشت و در صورت شکست خوردن، آن شکست را پذیرفته و سعی در رسیدن به هدف از راه دیگر داشت.
رییس شورای شهر تهران حساسیت نسبت به رفاه مردم و پایبندی به احکام اسلامی را از دیگر ویژگی های آیت ا... هاشمی دانست و افزود: وی همواره سیاسیون و احزاب سیاسی را از افراط و تفریط برحذر می داشت.
وی گفت: آیت ا... هاشمی معتقد بود که مساله فلسطین را نیز می توان از طرق حضور معتدل در مجامع بین المللی حل کرد.
گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام نوروزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر، ساداتی فرماندار رباط کریم و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 دي 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 65