En
تاریخ : چهارشنبه 17 بهمن 1397
کد 3982

مجید انصاری در جلسه شورای اداری اسلامشهر:

پیوند امام راحل با مردم عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به لزوم حضور مردم در صحنه‌های انقلاب اسلامی، افزود: این انقلاب به سادگی به پیروزی نرسید و امام(ره) مبارزات انقلابی را یک وظیفه الهی و عمل به تکلیف می‌دانست و پیوند امام راحل با خداوند متعال و مردم دو عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، حجت‌الاسلام مجید انصاری در جلسه شورای اداری اسلامشهر با بیان اینکه حرکت امام(ره) در عرصه‌های انقلاب اسلامی فقط برای خدا بود، اظهار داشت: امام(ره) خود را فدای مردم کرده بود و فرزندش را در راه این انقلاب داد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امام راحل به مردم باور داشت، خاطرنشان کرد: امام راحل با اعتماد به قدرت مردم به میدان آمد چراکه معتقد بود اگر مردم آگاه شوند و با صداقت با مردم گفتمان کنیم، انسجام پیش می‌آید و قلب امام راحل برای مردم می‌تپید.
انصاری با بیان اینکه برخی شخصیت‌ها همچون امام راحل وجودشان بیانگر اخلاق و رفتارشان است اظهار داشت: بنیانگذار انقلاب اسلامی با رفتار، منش، زندگی ساده و صداقت خود جاذبه‌ای در بین مردم ایجاد کردند که همواره سخنانشان بر دل مردم می‌نشست.
وی با بیان اینکه ایام‌ا... دهه فجر و 40 سالگی انقلاب اسلامی فرصتی برای نگاه به گذشته است تصریح کرد: برای خدمتگزاران نظام ضرورت دارد که با نگاهی قدرشناسانه و آسیب‌شناسانه نسبت به 40 سال گذشته ارزیابی داشته و با توجه به فراز و فرودها در پی رفع قصور و کوتاهی‌ها باشند و چشم‌اندازی برای آینده نظام ترسیم کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام انقلاب اسلامی را بزرگ‌ترین حادثه نیمه دوم قرن بیستم خواند و افزود: در شرایط سختی که دین اسلام به حاشیه رانده شده بود و جامعه از حیث اعتقادات دینی و مذهبی در شرایط بسیار نامناسبی به سر می‌برد و یک رژیم کاملاً وابسته از لحاظ سیاسی، و فاسد از نظر اخلاقی و سرکوب‌گر و مستبد در کشور حکومت می‌کرد انقلاب اسلامی متکی به ایمان مردم و رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید.
انصاری تصریح کرد: در دوران ستم‌شاهی، مردم سرخورده، نظام فروپاشیده، کشور عقب‌مانده، مبارزه با دین و دینداری، نهادینه شدن بی‌عدالتی، ویرانی گسترده در کشور و سرکوب شدید هر نوع اعتراض و استقلال‌خواهی در کشور حاکم بود و اشخاصی که به دنبال احقاق حقوق مردم بودند سخت شکنجه می‌شدند و در چنین شرایطی مکتب تشیع در پیروزی انقلاب بسیار مؤثر بود.
وی برجسته‌ترین ویژگی امام راحل را خودسازی و اخلاص عنوان کرد و گفت: امام از دوران جوانی برای مبارزه با نفس کار کرده و خودشان را وقف مردم کرده بودند و همواره قلبشان برای مردم می‌تپید و نگران اجرای صحیح عدالت بودند.
 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای آرمان‌های بزرگ شکل گرفت، استقلال و آزادی و حکومت‌ها همواره در معرض محدود کردن آزادی‌های مردم هستند و ما به برکت انقلاب اسلامی کاملاً مستقل بوده و از نظر سیاسی زیر بار هیچ قدرتی نیستیم.
انصاری افزود: دشمنان امروز زخمی‌تر از گذشته تصور کردند با تهدید و تمدید فشارها بر مردم می‌توانند انقلاب را به زانو درآورند غافل از اینکه ما به رمز عدالت‌خواهی، وحدت و تقوا که همان عوامل پیشین پیروزی ما است تکیه کرده و قدر لحظاتی که در مسئولیت هستیم را می‌دانیم و هرگز اجازه پراکندگی و اضطراب فکری در جامعه را نمی‌دهیم.
 وی با اعلام اینکه امروز مشکلات اقتصادی و بیکاری مردم را زجر می‌دهد خاطرنشان کرد: دشمنان بر همین زاویه تمرکز داشته و در یک جنگ روانی شدید اعتماد مردم را نشانه گرفته‌اند که هر یک از ما باید با پاسخگویی به ارباب رجوع و رفتار و برخورد مناسب با آن‌ها، امید را در جامعه زنده و اجازه ندهیم گرد ناامیدی مردم را نسبت به آینده خمود و ناراحت سازد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 بهمن 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 35