En
تاریخ : چهارشنبه 22 اسفند 1397
کد 4084

هشدارها و نکات ایمنی در خصوص چهارشنبه پایان سال

حسن آبادی فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه روزهای پایانی سال، در کنار همه زیبایی هایی که با نو شدن طبیعت دارد؛ شاهد حوادث ناگوار هستیم‌، گفت: خانواده ها مراقب فرزندان خود باشند و به توصیه های و هشدارهای پلیسی توجه کنند.
 
وی افزود هر ساله در شب چهارشنبه پایان سال بعضا شاهد اقدامات هنجارشکنانی هستیم که با استفاده از مواد محترقه و منفجره؛خانواده های بسیاری را داغدار و اندوهگین مینمایند.

لذا به شهروندان عزیز توصیه مینماییم توجه ویژه ای به رعایت نکات ایمنی داشته و از انداختن مواد محترقه و منفجره بویژه مواد دست ساز و پرتاب سیلندرهای گاز تحت فشار به داخل آتش و هرگونه اقدام خطر آفرین دیگر خودداری نمایند.

از همشهریان محترم خواهشمندیم در صورت بروز آتشسوزی توام با مخاطره و یا هرگونه حادثه دیگر؛مراتب را به سامانه ۱۲۵ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اطلاع دهند.

امید است چهارشنبه پایان سال را بدون هیچ حادثه ای پشت سر نهاده و با آرامش خاطربه استقبال بهار برویم.

هشدارها و نکات ایمنی در خصوص چهارشنبه پایان سال

۱)در شادی های فرزندان دلبندتان مشاركت كنید تا همیشه نظاره گر گل خنده های شان باشید. 

۲) با فرزندانتان در تهیه وسایل آتش بازی بی خطر و مفرح همراهی كنید. 

۳) قطع عضو، ضایعه ای جبران ناپذیر است با احتیاط و پرهیز از رفتارهای پرخطر زندگی را برای خود و دیگران تلخ نكنید. 

۴) از نگهداری مواد محترقه،  تهیه و ساخت وسایل آتش بازی دستی توسط فرزندان اكیدا جلوگیری نموده و نظارت بر موضوع را جدی بگیرید. 

۵) از نگهداری مواد محترقه و وسایل آتش بازی حتی وسایل و مواد استاندارد) در نزدیكی وسایل حرارتی و برقی خودداری نمایید. 

۶) حتی الامكان برای روشن كردن آتش از محل های تعیین شده توسط شهرداری منطقه استفاده كنید. 

۷) در هنگام برپایی آتش در داخل یا خارج از ساختمان از دسترسی به كپسول اطفاء حریق و جعبه كمك های اولیه اطمینان حاصل نمایید. 

۸) مراقب رفتارهای خطرناك و ناهنجار افراد باشید و در صورت لزوم مراتب را به واحدهای گشتی نیروی انتظامی و یا پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید. 

۹) از سوزاندن وسایل یا مواد غیر متعارف مانند كپسول گاز، لاستیك و آمپول و استفاده از مواد آتش زا نظیر بنزین، الكل، كاربیت و مانند آن جدا خودداری نمایید. 

۱۰) از برپایی آتش در معابر باریك  و در نزدیكی پست های برق یا ایستگاههای تقلیل فشار گاز و پاركینگ های عمومی  خودداری كنید. 

۱۱) از برپایی آتش های حجیم و غیر قابل مهار خودداری نمایید. 

۱۲) حتی المقدور با ریختن مقداری خاك در زیر محل برپایی آتش، از آسیب رساندن به سطح آسفالت معابر خودداری نمایید. 

۱۴) نگهداری مواد محترقه غیر استاندارد از قبیل اكلیل و سرنج، زرنیخ و كلرات، ...غیر مجاز و برخلاف قانون بوده و می تواند خسارات جبران ناپذیری برای خود و دیگران به همراه داشته باشد. 

۱۵) با رعایت حقوق شهروندی از پرتاب نارنجك و مواد محترقه به ساختمان ها كه موجب آسیب رساندن و بد منظر كردن آنها و سیمای شهرمان می گردد، خودداری نمایید.


 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 اسفند 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 60