En
تاریخ : چهارشنبه 22 اسفند 1397
کد 4085

برگزاری مراسم تجلیل از خادمان شهدا با حضور فرماندار اسلامشهر

همزمان با روز بزرگداشت شهدا مراسم تجلیل از خادمان شهدا با حضور مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان و حجت الاسلام نوروزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور در سخنانی در مراسم تجلیل از خادمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران که به میزبانی اسلامشهربرگزار شد با بیان اینکه پاسداشت یاد و خاطره جانفشانی های شهدا کمتر از شهادت نیست افزود: انقلاب اسلامی و همه ما به عنوان خدمتگزاران نظام اسلامی مدیون خون پاک شهدا هستیم و باید همواره قدردان تلاش ها و مجاهدت های شهدا، ایثارگران و جانبازان باشیم.
فرماندار اسلامشهر در ادامه توجه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از وظایف ذاتی مسئولان شهرستان عنوان کرد و گفت: فرهنگ های مقدسی همچون ایثار و شهادت ضامن بقا، دوام و ثبات انقلاب و نظام اسلامی است و باید از ظرفیت مساجد، آموزش و پرورش و مراکز دانشگاهی شهرستان جهت ترویج این فرهنگ بین جوانان و نوجوانان برنامه ریزی داشته باشند.
وی با بیان اینکه خانواده معظم شهدا در دیدار هایی که صورت می گیرد هیچ خواسته و توقعی از مسئولان ندارند ادامه داد: تنها انتظار خانواده شهدا و ایثارگران از ما مسئولان این است که احترام آنان حفظ شود.
مرسلپور بر ضرورت حرکت در مسیر شهدا تاکید کرد و گفت: یادآوری و بازگویی خاطرات شهدا و ایثارگران تذکراتی به ما می‌دهد و اگر به معنای واقعی کلمه هر فردی در جمهوری اسلامی خودش را مدیون شهدا و جانبازان بداند دچار تقصیر نمی‌شود.
همچنین عبداله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهرستان‌های تهران در سخنانی در این جلسه اظهار داشت: ان شاءا... همان‌گونه که در دنیا خادم شهدا لقب گرفته‌اید در آخرت هم کسانی باشید که به شهدا ملحق می‌شوید و به نام خادم شهدا در آخرت ثبت و ضبط شوید.
مدیرکل بنیاد شهرستان‌های تهران ادامه داد: وظیفه خادمان شهدا نسبت به خدمت‌رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران و ارائه خدمات مختلف به آن‌ها وظیفه دشوار و سنگین است که باید به بهترین نحو آن را انجام دهند.
مرتضوی همچنین خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی باید با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و با گسترش روحیه ایثارگرانه بتوانیم در مقابل توطئه‌های مختلف دشمن ایستادگی کنیم و از انقلاب اسلامی همان‌گونه که شهدا ایستادگی کردند ما نیز مقاومت کرده و پاسداری کنیم.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 اسفند 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 31