En
تاریخ : پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398
کد 4239

سید فرید موسوی در جلسه شورای اداری اسلامشهر:

صنعت گردشگری به اولویت اشتغال استان تهران در سال رونق تولید تبدیل می‌شود

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس با تأکید رویکرد توسعه‌محورانه روستاها گفت: برحسب تغییر سیاست‌ها آرایش و رویکرد اشتغال در حوزه گردشگری است که با کمک شهرداری‌ها می‌توان گام‌های مؤثری در این راستا برداشت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، سید فرید موسوی در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر با تأکید بر اینکه نگاه به استان تهران نگاهی توسعه‌یافته و پیشرفته است اظهار داشت: با وجودی که استان تهران 56 درصد تأمین مالیات کشور را برعهده دارد، هجدهمین استان در استفاده از اعتبارات است و این در حالی است که سالانه 250 هزار نفر به آمار جمعیتی استان افزوده می‌شود که نگاه و تلاش جمعی مسئولان را می‌طلبد.
وی افزود: نکته حائز اهمیت در شهرستان‌ها، برنامه‌ریزی روستایی برای استفاده از اعتبارات اشتغال روستایی است که از 1.5 میلیارد دلار اعتبار تخصیص یافته به اشتغال روستایی هر شهرستانی که فعال‌تر باشد از این اعتبارات استفاده می‌کند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس سپس به 22 طرحی که از شهرستان اسلامشهر با اعتبار 30 میلیارد معرفی شده اشاره کرد و افزود: تاکنون 8 طرح با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد از بین طرح‌های وارده مصوب و تنها به چهار طرح با اعتبار 3 میلیارد اعتبار پرداخت شده است.
موسوی تصریح کرد: باید روستاها مبنای توسعه شوند و منابع را به سمت روستا ببریم که برحسب تغییر سیاست‌ها و تغییر شرایط کشور آرایش و رویکرد اشتغال در حوزه گردشگری است که با کمک شهرداری‌ها میسر می‌شود و علاوه بر این در بیشتر مناطق هنوز حریم شهرهای ما مشخص نیست که باید سریع‌تر مشخص و این وضع پایان پیدا کند.
وی ادامه داد: نیاز است که توسط فرماندار اسلامشهر سازگاری برای اعتبار ارزش افزوده روستاهای فاقد دهیاری در این شهرستان در نظر گرفته شود چرا که برداشت ساکنان این روستاها این است که در حق‌شان اجحاف شده است.
نماینده مردم تهران، پردیس و اسلامشهر در مجلس تصریح کرد: باید توجه ویژه‌ای به حوزه آموزش و پرورش در شهرستان اسلامشهر با توجه به تراکم بالای جمعیت دانش‌آموزی آن صورت پذیرد و تمامی مسئولان شهرستانی و استانی در کنار هم این موضوع را مرتفع سازند.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 17