En
تاریخ : پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398
کد 4240

مصطفی کواکبیان در جلسه شورای اداری اسلامشهر:

اگر نمی خواهیم تسلیم سران خارجی شویم باید در مقابل مردم کُرنش کنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر نخواهیم تسلیم سران خارجی شویم باید در مقابل مردم کُرنش کنیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مصطفی کواکبیان در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر طی سخنانی با اشاره به اینکه سال ۹۸ سال سختی در پیش رو است اظهار داشت: در حال حاضر در کشور با ۳ سناریو روبرو هستیم چرا که پیش بینی کرده‌ایم که روزانه ۱ میلیون و ۵۰۰ بشکه نفت را صادر کنیم که این مورد از ابتدا نیز مشخص بود که تحقق پیدا نمی‌کند.
وی تصریح کرد: اگر صادرات نفت ما به صفر برسد با ۱۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه هستیم و اگر ۳۰۰ هزار بشکه روزانه به فروش برسد این کسری به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید و حتی با فروش ۵۰۰ هزار بشکه نیز با کمبود ۵۰ هزار میلیاردی روبرو هستیم.
کواکبیان با اشاره به اینکه مسئولین باید به این شرایط سخت کنونی کشور توجه داشته باشند، افزود: درست است که ۵ سال قیمت بنزین ثابت مانده است و هیچ افزایشی نداشته اما در شرایط کنونی نیز اقدام برای افزایش قیمت بنزین کار صحیحی نیست و اکثریت مجلس نیز با طرح سهمیه ۶۰ لیتری و قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ تومانی مخالفت کردند و با هر گونه افزایشی مخالفت شد.
وی با بیان اینکه اگر ما نمی‌خواهیم در مقابل ترامپ و پمپئو و جان بولتون کرنش کنیم باید این کرنش و انعطاف را در مقابل ملت ایران داشته باشیم افزود: این یعنی برای ملت با تمام وجود کار کنیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اشاره به ارسال ۵ نامه به سران کشورهای عضو برجام نیز گفت: اعلام کردیم که ما به هیچ عنوان قصد خروج از برجام نیستیم اما دلیلی هم برای پایندی کامل به تعهدات در این معاهده از طرف ایران وجود ندارد لذا ما بخشی از تعهدات را از امروز کاهش می‌دهیم.
 
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 18