En
تاریخ : پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398
کد 4242

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر:

اقدامات پیشگیرانه انجام شده در سال قبل خسارات بارش های فروردین را کاهش داد

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر گفت: اقدامات پیشگیرانه انجام شده در سال قبل از جمله لایروبی رودخانه های کن و کرج که با تاکید فرماندار شهرستان صورت گرفت خسارات بارش های فروردین در شهرستان را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر محمدرضا گیتی پژوه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: 27 کیلومتر رودخانه اعم از رودخانه های کن، کرج و سیاه آب که شاخه ای از رودخانه کرج محسوب می شود در محدوده و حوزه سرزمینی شهرستان اسلامشهر قرار دارد.
وی با بیان اینکه اکیپ های اداره امور منابع آب بصورت 24 ساعته در فروردین ماه دبی ورودی به رودخانه های واقع در اسلامشهر را رصد می کردند، افزود: با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان و مدیریت ویژه فرماندار اسلامشهر در مجموع با اقداماتی که صورت گرفت خسارات ناشی از بارندگی های شدید فروردین ماه در شهرستان بسیار اندک بود.
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر ادامه داد: علاوه بر تاثیر مثبت لایروبی های انجام شده بر کاهش خسارات، جمع آوری نخاله ها از بستر رودخانه ها نیز اقدام موثری بود که اواخر سال گذشته انجام شده بود.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز در چندین مقطع از رودخانه کن به میزان یازده هزار متر مربع و از رودخانه کرج نیز 5 هزار متر مربع لایروبی شده است. همچنین در خصوص آبگذری ایمن مسیر رودخانه کن و حفاظت و صیانت از منابع آب همکاران ما حدود 4500 متر مربع مستحدثات ساخته شده را جمع آوری و بستر رودخانه کن را آزاد سازی کردند.
محمدرضا گیتی پژوه خاطر نشان کرد: این عملیات در جهت رفاه و ایمنی شهروندان و به دلیل پایین آمدن سطح آب رودخانه کن و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه انجام شده است و به تناوب نیز در تمام رودخانه ها و مسیلهای حوزه عملکرد این اداره ادامه خواهد داشت.
 
 
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 23