En
تاریخ : پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398
کد 4244

فرماندار شهرستان خواستار شد:

نگاه ویژه نمایندگان مجلس به تخصیص اعتبارات پروژه های مهم اسلامشهر

فرماندار اسلامشهر خواستار نگاه ویژه نمایندگان مجلس به تخصیص اعتبارات پروژه های مهم شهرستان در سال جاری شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مسعود مرسلپور در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر که با حضور مصطفی کواکبیان، سید فرید موسوی، فاطمه ذوالقدر و فریده اولاد قباد چهار نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر برگزار شد، با اشاره به تحقق بخشی از توقعات و انتظارات مردم اسلامشهر از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم در سال 98 تخصیص اعتبار عملیات اجرایی پروژه مترو افزایش پیدا کند تا سیر اجرای عملیات آن تسریع و در موعد مقرر تعیین شده به بهره‌برداری برسد .
وی در ادامه تصریح کرد: تردد روزانه حداقل 200 هزار نفر به تهران و بالعکس بر لزوم تسریع در اتمام پروژه عملیات احداث مترو اسلامشهر می‌افزاید.
فرماندار اسلامشهر افزود: در شهرستان اسلامشهر حوزه علمیه امام صادق(ع) با 60 طلبه یکی از حوزه‌های معتبر در استان تهران است که نیاز به تخصیص اعتبار برای تکمیل بنا و گسترش آن دارد.
مرسلپور تصریح کرد: در نظر داریم طرح ایمن‌سازی اسلامشهر را در حوزه آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و بلایای طبیعی داشته باشیم که برآورد اولیه آن 11 میلیارد تومان است که تأمین و تخصیص اعتبار آن باید از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت بگیرد تا پس از اجرایی شدن به عنوان شهر ایمن در استان تهران مطرح و سپس قابل تعمیم به کل کشور باشد.
وی ادامه داد: با پیگیری نمایندگان مجلس از سه وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر جهاد کشاورزی و وزیر امور اقتصاد و دارایی درخواست داریم تا با حضور در اسلامشهر در نشست‌هایی که با صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان حوزه دامپروری و کشاورزی خواهند داشت، در سال رونق تولید در جهت کاهش مشکلات تولیدکنندگان کمک شایانی کنند.
فرماندار اسلامشهر خاطرنشان کرد: بازدید نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از مراکز تولیدی و حضور در نشست‌های بررسی مشکلات آنان ضمن حفظ شرایط فعلی در سال رونق تولید می‌تواند از مشکلات تولیدکنندگان کاسته و سبب افزایش اشتغال شود.
گفتنی است در جلسه شورای اداری شهرستان امیر یقین لو بخشدار احمدآباد مستوفی، مصطفی حیدری بخشدار چهاردانگه و الهام السادات نگارنده بخشدار مرکزی نیز دقایقی به بیان مسائل و مشکلات بخش های مختلف شهرستان در حوزه های مربوط به مشاغل روستایی، بافت های فرسوده و الزامات رشد و توسعه روستاهای شهرستان پرداختند.
همچنین در بخش دیگری از این جلسه که کتار محسنی قائم مقام مدیرکل محیط زیست استان تهران نیز در آن حضور داشت، ضمن تقدیر از شهند رئیس سابق محیط زیست اسلامشهر، خانم بیگی به عنوان سرپرست این اداره معرفی شد.
 
 
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 50