En
تاریخ : شنبه 21 ارديبهشت 1398
کد 4246

  فرماندار اسلامشهر:

روحانیون در ماه مبارک رمضان مروج مفاهمه و وحدت در شهرستان باشند

فرماندار اسلامشهر گفت: با توجه به شرایط مهم و حساس کشور روحانیون در مساجد و نماز های جماعت در ماه مبارک رمضان مروج مفاهمه و وحدت در شهرستان باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در دیدار با جمعی از روحانیون شهرستان در دفتر جامعه روحانیت مبارز اسلامشهر سخن می گفت، اظهار داشت: بر اساس اعلام شورای فرهنگ عمومی کشور، جامعه ما بیش از هر مقطع دیگری به مفاهمه و گفتگو نیاز دارد.
وی با اشاره به تداوم دشمنی آمریکا و اذناب منطقه ای آن با ملت ایران گفت: جنگ روانی دشمنان که اینبار با مسائل اقتصادی و امنیتی همراه شده با ایستادگی رهبر معظم انقلاب، قوای سه گانه، نیروهای مسلح و اقشار مختلف مردم بار دیگر به شکستی مفتضحانه برای آنان منجر خواهد شد.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه مقام معظم رهبری از همه خواسته اند در مقابل آرایش جنگی دشمن علیه ملت ایران، آرایش مناسب بگیرند، افزود: در این شرایط حساس نباید با طرح موضوعات حاشیه ای و پرداختن به اختلافات سیاسی و فردی و عنادورزی های پوچ فضای جامعه را مشوش کنیم.
وی بر ضرورت اجتناب از تبدیل ساختن نقد منصفانه به عناد و ستیزه جویی تاکید کرد و ادامه داد: نباید با متهم ساختن یکدیگر اجازه دهیم تا دشمنان از اظهارات ما سوءاستفاده کند.
مرسلپور با بیان اینکه همه مسئولان نظام در تلاش هستند تا مشکلات معیشتی مردم، گرانی و تورم و... را برطرف کنند، اظهار داشت: بحمدا... در زمینه کالاهای اساسی هیچ کمبودی در کشور نداریم.
وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ صرفه جویی و مصرف بهینه در جامعه افزود: خریدن بیش از نیاز کالاها و انبار کردن در منازل گاهاً مشکلاتی را در بازار ایجاد می کند که باید در این باره فرهنگسازی مناسبی صورت گیرد.
فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود به حضور گسترده مردم بویژه جوانان در ماه مبارک رمضان در مساجد و نماز های جماعت اشاره کرد و گفت: این ماه مبارک، فرصت معتنمی است تا روحانیون به بیان نکاتی سازنده درباره موضوعاتی همچون آسیب های اجتماعی، خطرات فضای مجازی و فرهنگ مطلوب استفاده از شبکه های اجتماعی و موارد مربوط به حجاب و عفاف بپردازند.
وی همچنین به فرمایشات مقام معظم رهبری در دی ماه سال گذشته در دیدار با مردم قم اشاره کرد و ادامه داد: ایشان فرمودند «جوانان با هوشمندی فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تودهنی به دشمنان تبدیل کنند» بنابراین ما باید آموزش های لازم را برای حضور موثر جوانان در فضای مجازی ارائه دهیم.
 
 
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 21 ارديبهشت 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 40