En
تاریخ : شنبه 11 خرداد 1398
کد 4346

فرماندار اسلامشهر خواستار شد:

همراهی کلیه ادارات جهت اجرای موفق بسیج ملی کنترل فشار خون

فرماندار اسلامشهر خواستار مشارکت و همراهی کلیه ادارات و دستگاههای اجرایی جهت اجرای موفق طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان شد و گفت: با توجه به اینکه این طرح بر بهبود سلامت شهروندان موثر است، همه باید تعامل لازم را با شبکه بهداشت و درمان داشته باشند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در جلسه هماهنگی اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون سخن می گفت با بیان مطلب فوق اظهار داشت: باید اطلاع رسانی گسترده ای در خصوص اجرای این طرح صورت بگیرد تا با مشارکت مردم و شناسائی افراد مبتلا به فشار خون بالا روند درمانی آنان آغاز شود.
وی با اشاره به مبتلا بودن 23درصد افراد بالای 30 سال به فشار خون بالا گفت: متاسفانه این بیماری که به سکته های قلبی و مغزی و ... منجر می شود علائم خاصی ندارد و نزدیک 40درصد افراد مبتلا به فشار خون بالا از بیماری خون اطلاعی ندارند.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه طبق اعلام پزشکان متاسفانه فشار خون بالا به سنین پایین تر نیز رسیده افزود:عواملی از قبیل استرس، وراثت، کم تحرکی و تغذیه 4 عامل اصلی فشار خون شناخته شده اند. همچنین فشار خون بالا بیشتر در مردان شیوع داشته ولیکن امروزه در بین زنان نیز مشاهده می شود.
 وی با اشاره به آغاز اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در سطح شهرستان از 27 اردیبهشت ماه ادامه داد: کلیه ادارات شهرستان اسلامشهر، مکلف به مشارکت دهی کارکنان خود در اجرای این طرح هستند.
مرسلپور با بیان اینکه خانه های سلامت شهری و روستایی طرح کنترل فشار خون را اجرا می کنند، تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان ، نسبت به استقرار واحدهای سیار در مراکز شهرها با هماهنگی شهرداریها و همچنین در روستاها با هماهنگی بخشداریها اقدام خواهد کرد. 
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 11 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 32