En
تاریخ : شنبه 18 خرداد 1398
کد 4353

فرماندار اسلامشهر تاکید کرد:

پایش مستمر انبارها جهت مبارزه با قاچاق کالا

فرماندار اسلامشهر بر ضرورت پایش مستمر انبارها و اماکنی که احتمال دپوی کالای قاچاق در آنها وجود دارد، تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در جلسه مشترک کمیته های پایش انبارها و کالاهای سلامت محور کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سخن می گفت، ضمن قدردانی از تعامل و همکاری اعضاء کمیسیون در اجرای گشت و بازرسی مداوم از انبار ها اظهار داشت: تعداد 43 انبار ثبت شده در شهرستان هر ماهه بازدید می شوند، ورودی و خروجی این انبارها کاملا نظارت شده و آمار کالاها هر 15 روز یکبار به اداره صمت گزارش می گردد. در این انبارها کالای قاچاق یافت نمی شود و باید بیشتر از مکانهای مشکوک نظارت و بازرسی شود.
وی با بیان اینکه مساله قاچاق کالا از دو منظر ملی و شهرستانی قابل بحث است، افزود: از منظر ملی به هیچ یک از جنبه ها و مقررات دولتی و بهداشتی، مسائل انسانی و مردمی توجه نشده و فقط به جنبه سودآوری نگریسته می شود و کالای بی کیفیت و مخرب عرضه می گردد که از مشخصه های اصلی کالای قاچاق هستند. با توجه به بهای کمتر کالای قاچاق مشتری آن هم وجود دارد که باید پیشگیری صورت پذیرد و جلوی این پدیده شوم را بگیریم.
فرماندار ادامه داد: از منظر شهرستانی نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی اسلامشهر و وجود انبارهای عدیده در شهرستان امکان انبارکردن و قاچاق کالا در شهرستان ما وجود دارد. بر اساس سیاستهای استانی پایش مستمر انبارها را باید دنبال کنیم و در این زمینه باید از مردم نیز کمک بگیریم تا در صورت مشاهده انبارها و محل هایی برای دپوی کالای قاچاق موارد را به مسئولان مربوطه اطلاع دهند.
وی با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامشهر باید با هماهنگی روابط عمومی فرمانداری اطلاع رسانی لازم در این خصوص را داشته باشد، تصریح کرد: دانشگاهها نیز باید کمک کنند تا مبارزه فرهنگی در زمینه کالای قاچاق صورت گیرد. یک ضعف مفرطی در این حوزه وجود دارد و باید به مسائل فرهنگی توجه بیشتری شود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 35